Gowin zrezygnował z funkcji prezesa partii Porozumienie

Były wicepremier Jarosław Gowin zrezygnował z funkcji prezesa partii Porozumienie Jarosława Gowina. Partią pokieruje poseł Magdalena Sroka. Jarosław Gowin pozostanie w zarządzie formacji.

Podczas sobotniego Kongresu Nadzwyczajnego Porozumienia dotychczasowy prezes partii, Jarosław Gowin, zrezygnował z funkcji. “Byłem inicjatorem powstania Porozumienia. To był wielki zaszczyt być prezesem partii składającej się z ludzi takich, jak wy. Nadchodzi czas zmian, czas na nowe przywództwo” – oświadczył, cytowany przez portal Do Rzeczy.

[kresy-ads_728]

Funkcję prezesa objęła Magdalena Sroka.

Porozumienie liczy aktualnie pięciu posłów: Jarosława Gowina, Magdalenę Srokę, Iwonę Michałek, Stanisława Bukowieca i Michała Wypija. Dodatkowo w Senacie zasiada Józef Zając.

Partią pokieruje poseł Magdalen Sroka. “Dziękuję wam za zaufanie. Wiem, że na tej sali są ludzie, którzy odsuną PiS od władzy. Mamy wiele do zaoferowania i niedługo odegramy ważną rolę w polskiej polityce” – oświadczyła po wyborze na szefa partii.

Zobacz także: Gradecka: Kogo reprezentuje Gowin i jego partia: Polaków czy zagraniczne sieci handlowe?

Jarosław Gowin pozostanie w zarządzie formacji.

Zarząd partii podjął dwa tygodnie temu decyzję o skróceniu nazwy partii do słowa “Porozumienie” (teraz brzmi ona Porozumienie Jarosława Gowina). Aktualnie ugrupowanie czeka na decyzję sądu w tej sprawie.

Zobacz także: Gowin: Polskę należy otworzyć dla Ukraińców

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply