Jarosław Gowin w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zastrzegł, że powiedział amerykańskim partnerom, że Polsce nie ma na razie klimatu dla dalszych prac nad ustawą reprywatyzacyjną.

Relacjonując swoją wizytę w USA wicepremier Jarosław Gowin powiedział: Odnosiłem wrażenie, że nasi amerykańscy rozmówcy są bardzo zainteresowani zacieśnianiem współpracy z Polską i traktują nas jako strategicznego sojusznika. To chyba podejście charakterystyczne dla całej amerykańskiej administracji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Przedstawiciel polskiego rządu dodał również, że dla naszych amerykańskich partnerów rozwiązanie sporu wokół ustawy o IPN jest istotne.

ZOBACZ TAKŻE: Polski wicepremier spotkał się w USA z organizacjami żydowskimi – rozmowy nt. ustawy o IPN i ustawy 447

Dotyczy to nie tylko środowisk żydowskich, ale też przedstawicieli waszyngtońskiej administracji. Jeżeli chodzi o rozmowy z przedstawicielami środowisk żydowskich to był ważny wątek mojej wizyty. Zwłaszcza spotkanie z władzami Muzeum Holokaustu. Jego dyrektor Sara J. Bloomfield to wielki autorytet nie tylko w środowiskach żydowskich, ale w całych Stanach Zjednoczonych. Odbyliśmy bardzo dobrą rozmowę. Myślę, że porozumienie wokół ustawy o IPN jest w zasięgu ręki – powiedział Jarosław Gowin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zapewniłem moich rozmówców, że ograniczenie prawa do odzyskania spadków tylko dla osób z obywatelstwem polskim nie jest już przez nasz rząd rozważane. Ale podkreśliłem równocześnie, że nie ma teraz w Polsce klimatu do kontynuacji prac nad ustawą reprywatyzacyjną – oświadczył minister nauki.

Kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz