Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że nie widzi możliwości renegocjacji porozumienia z 2015 r. dotyczącego irańskiego programu nuklearnego.

Rowhani poinformował o swoim stanowisku w niedzielę w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Porozumienie nuklearne nie podlega renegocjacji i irańskie zobowiązania nie będą wykraczały poza tę umowę – miał powiedzieć Rowhani. Dodał także, że Iran jest gotów do podjęcia osobnych rozmów na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w kwestiach „stabilności i bezpieczeństwo regionu, przede wszystkim o walce z terroryzmem”.

Prezydent Iranu podkreślił, że porozumienie w kwestii irańskiego programu nuklearnego jest „konstruktywne” nie tylko dla pokoju w regionie, ale także buduje zaufanie pomiędzy Zachodem a Iranem.

ZOBACZ TAKŻE: Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo oskarża Iran o destabilizowanie całego regionu

Służby prasowe irańskiego prezydenta przekazały, że rozmowa telefoniczna Rowhaniego z Macronem trwała ponad godzinę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pałac Elizejski potwierdził, że prezydenci Macron i Rowhani uzgodnili podczas tej rozmowy współpracę w nadchodzących tygodniach, aby zachować porozumienie nuklearne. Macron miał zaproponować również, aby rozszerzyć dyskusję o „trzy dodatkowe niezbędne tematy”: irański program rakiet balistycznych, działalność nuklearną Iranu po roku 2025, a także „główne kryzysy regionalne” na Bliskim Wschodzie.

Kresy.pl / interia.pl

Iran: Nie ma możliwości renegocjacji porozumienia nuklearnego
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz