Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że nie widzi możliwości renegocjacji porozumienia z 2015 r. dotyczącego irańskiego programu nuklearnego.

Rowhani poinformował o swoim stanowisku w niedzielę w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Porozumienie nuklearne nie podlega renegocjacji i irańskie zobowiązania nie będą wykraczały poza tę umowę – miał powiedzieć Rowhani. Dodał także, że Iran jest gotów do podjęcia osobnych rozmów na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w kwestiach „stabilności i bezpieczeństwo regionu, przede wszystkim o walce z terroryzmem”.

Prezydent Iranu podkreślił, że porozumienie w kwestii irańskiego programu nuklearnego jest „konstruktywne” nie tylko dla pokoju w regionie, ale także buduje zaufanie pomiędzy Zachodem a Iranem.

ZOBACZ TAKŻE: Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo oskarża Iran o destabilizowanie całego regionu

Służby prasowe irańskiego prezydenta przekazały, że rozmowa telefoniczna Rowhaniego z Macronem trwała ponad godzinę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pałac Elizejski potwierdził, że prezydenci Macron i Rowhani uzgodnili podczas tej rozmowy współpracę w nadchodzących tygodniach, aby zachować porozumienie nuklearne. Macron miał zaproponować również, aby rozszerzyć dyskusję o „trzy dodatkowe niezbędne tematy”: irański program rakiet balistycznych, działalność nuklearną Iranu po roku 2025, a także „główne kryzysy regionalne” na Bliskim Wschodzie.

Kresy.pl / interia.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz