Łącznie ponad 60 proc. Ukraińców chciałaby pracować i mieszkać w Polsce przynajmniej przez kilka lat lub wręcz na zawsze.

Według sondażu firmy badawczej ARC Rynek i Opinia Ukraińcy mieszkający w Polsce są bardzo zadowoleni z poziomu życia w naszym kraju – chwali je 88 proc. migrantów.

Dla znaczącej części Ukraińców Polska jest krajem, w którym chcą żyć, zarabiać, mieszkać i budować swoją przyszłość – powiedział „Rzeczpospolitej” Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia. Podkreśla, że przybysze migranci z Ukrainy pozytywnie oceniają życzliwość Polaków, którą zauważa 74 proc. badanych.

CZYTAJ TAKŻE: Tylko około 300 tys. Ukraińców w Polsce odprowadza składki na ZUS

Pomimo, że uczestnicy badania ARC Rynek i Opinia najczęściej przyjeżdżali do Polski do pracy, to ponad jedną trzecia z nich przyjechała tu na studia. Według Adama Czarneckiego, ci Ukraińcy również mogą zostać na stałe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chęć pozostania w Polsce na stałe zadeklarowało niemal 30 proc. uczestników badania. Jest to trzykrotnie więcej niż wskazał Barometr Imigracji Zarobkowej, który przed kilkoma tygodniami opublikowała agencja zatrudnienia Personnel Service.

Tamto badania zostało przeprowadzone na Ukrainie i dotyczyło osób przyjeżdżających głównie do pracy sezonowej w naszym kraju.

Z tych Ukrańców, którzy w Polsce mieszkają już dłużej, z wysokości wynagrodzeń zadowolonych jest 58 proc., jednak co dziesiąty uważa je za zbyt niskie.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  UczSieHistorii :

  Dla ukraińców ważny jest tylko ich osobisty dobrobyty oni całą wypłatę wydają na żarcie, nie można im ufać. Przy pierwszej lepszej okazji oskubią nas nawet z ostatniej pary skarpetek, a gdy dalej im będzie za mało to zrobią z nas zupę i zjedzą.
  Trzeba być zacofanym umysłowo aby wierzyć, że ten naród (który nigdy nas nienawidził) obecnie jest naszym przyjacielem.

 2. Avatar
  milon :

  Jak za niskie dla nich są polskie pensje mam dla nich rozwiazanie jedźcie do Niemiec tam na was czekają i są wyższe pensje po co tu przyjeżdżacie jak wam nie pasuje. Co do pozostania w Polsce ważniejsze pytanie jest ilu Polaków chce mieć kabany z bnderowska sfastyka za plecami coś mi się wydaje że nawet 10 proc. By się nie zgodziło na masowe osiedlenie Ukraińców w Polsce nauczkę dostaliśmy podczas II wojny jak to Ci dobrzy sąsiedzi nas losami widłami i czym popadło mordowali