Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde oskarżyła prezydenta USA o dążenie do wywołania wojny handlowej.

Występując na forum ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G-20 w Buenos Aires Lagarde ostro skrytykowała protekcjonistyczną politykę Donalda Trumpa, który nałożył cła na wiele towarów produkowanych przez Chiny, a także na niektóre produkty z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Szefowa MFW uznała, że polityka prezydenta USA doprowadzi do wojen handlowych.

W notatce przygotowanej dla uczestników spotkania G-20 MFW zakłada, że gospodarki państw świata wzrosną w 2018 roku 3,9%. Fundusz twierdzi też, że ewentualna wojna handlowa między USA a Chinami i Unią Europejską może zmniejszyć ten wzrost o 0,5 punktu procentowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do opinii Lagarde przychylił się wicekanclerz i minister finansów Niemiec Olaf Scholz, który uznał, że „korzyści są dla wszystkich większe, gdy współpracujemy”. Tymczasem minister finansów Francji Bruno Le Maire stwierdził, że „wojna handlowa jest już rzeczywistością”, jednocześnie uznając politykę protekcjonistyczną za przejaw „prawa dżungli” w polityce międzynarodowe. „Światowy handel nie może bazować jedynie na prawie dżungli, a jednostronne podnoszenie taryf jest właśnie prawem dżungli” – uznał Le Maire.

tvn24bis.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz