Według raportu naukowców z rosyjskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Białorusini zarabiają już realnie więcej niż Rosjanie.

Pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie przygotowali zestawienie płac w Rosji, państwach Wspólnoty Niepodległych Państw, Europy Wschodniej i Brazylii według parytetu siły nabywczej. Rosyjscy ekonomiści wykorzystali dane o zarobkach, inflacji i kursach walut w latach 2011-2017 zebrane przez Bank Światowy.

Rosyjscy ekonomiści zaznaczają, że różnica w wypłatach Rosjan i Białorusinów jeszcze w 2011 roku wynosiła średnio 338 dolarów na korzyść tych pierwszych. W 2014 roku Rosjanie zarabiali już tylko średnio o 98 dolarów więcej. Rok 2015 był pierwszym, w którym to Białorusini zaczęli zarabiać realnie więcej od Rosjan. Ci pierwsi otrzymywali średnio 1556 dolarów według parytetu siły nabywczej podczas gdy Rosjanie tylko 1530 dolarów.

W 2016 roku Rosjanie średnio znów mieli zarabiać więcej – 1561 dolarów, podczas gdy Białorusini tylko 1517 dolarów. W zeszłym roku Białorusini zarabiali średnio 1648 dolarów według parytetu siły nabywczej, a Rosjanie 1640 dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według państwowej służby statystycznej Białorusi w ciągu pięciu pierwszych miesięcy bieżącego roku zarobki Białorusinów wzrosły średnio o 7,7%. Wzrost realnego dochodu Białorusinów ma między innymi związek z rekordowo niskim poziomem inflacji.

tut.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz