Według wyliczeń Banku Rosji, instytucja zwiększyła nie tylko rezerwy walutowe ale też zasoby złota w swoich skarbcach. W rezerwach walutowych Rosji zwiększył się udział juana a zmniejszył amerykańskiego dolara.

Informacje Banku Rosji podała w środę agencja informacyjna TASS. Według niej od lipca 2017 roku do czerwca zeszłego roku Bank Rosji zwiększył swoje rezerwy dewizowe i złota o równowartość 40,4 mld dolarów do łącznej wartości 458,1 mld dol. Jak można przeczytać w raporcie banku centralnego walutę i złoto skupiono przede wszystkim na rosyjskim rynku wewnętrznym.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według TASS istotnie wzrosły w ciągu roku rezerwy złota. Bank Rosji zwiększył jego zapas z 67,3 mld dol. do 76,7 mld dol. Spośród całości rosyjskich rezerw 131,1 mld dol. zdeponowane jest w bankach zagranicznych (w 2017 r. było to 77,6 mld dol.). 22 mld dol stanowią z kolei papiery wartościowe wydane przez „ważne organizacje międzynarodowe” co oznacza wzrost o 11,7 mld. dol.

TASS zwraca też uwagę na znaczny wzrost chińskiego juana w rezerwie walutowej Rosji. O ile w 2017 r. chińska waluta stanowiła 0,1% całej rosyjskiej rezerwy pieniężnej to w zeszłym roku był to już udział na poziomie 14,7%. Zmniejszył się natomiast udział dolara – z 46,3% do 21,9%. Udział euro zwiększył się w rezerwach walutowych Rosji z 25,1% do 32%.

Czytaj także: Węgry dziesięciokrotnie zwiększają swoje rezerwy złota

tass.ru/kresy.pl

Rosyjski bank centralny zwiększył rezerwy walutowe i złota
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu :

    No i jak to się ma do wypowiedzi dyżurnych rusofobów w Polsce ,którzy powtarzają nam ,że w Rosji psy szczekają du..mi,domy są niższe od krawężników i jest na skraju upadku gospodarczego ? A poza tym zastanawia mnie fakt,dlaczego NBP robiąc rezerwy w złocie ,nie może kupować złota od KGHiM,tylko kupuje w GB?