W internetowych konsultacjach, które były jednym z postulatów ruchu „żółtych kamizelek”. Okazuje się, że największą popularnością cieszy się propozycja likwidacji prawa do zawierania małżeństw przez homoseksualistów.

Po wybuchu ruchu protestacyjnego „żółtych kamizelek” w listopadzie zeszłego roku, szybko sformułował on zestaw kilkudziesięciu postulatów, znacznie wykraczających poza żądanie rezygnacji przez władze z wprowadzenia nowego podatku paliwowego. Jednym z nich było żądanie konsultacji społecznych. W odpowiedzi Rada Gospodarcza, Społeczna i Środowiskowa (CESE) zorganizowała ankietę internetową w dniach 15 grudnia – 4 stycznia. O jej wynikach poinformował w środę portal rp.pl.

W ankiecie oddano łącznie 260 tys. głosów. Najwięcej głosów – 5 897 oddano za zniesieniem tak zwanego „prawa Taubira”. W ten sposób nazywa się we Francji przepisy umożliwiające zawieranie małżeństw parom homoseksualnym.

4611 obywateli poparło ogólnikowy postulat by rząd prowadził  „prawdziwą politykę dla rodzin – globalną i ambitną”.  3 021 głosów padło natomiast za postulatem rozszerzenia dostępu do „medycznie wspomaganej prokreacji” na lesbijki i kobiety samotne. 2930 Francuzów domagało się natomiast wstrzymania dotacji dla energetyki wiatrowej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

80 PLN    (0.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Konsultacje prowadzone przez internetową ankietę są otwarte dla wszystkich obywateli toteż nie muszą odzwierciedlać poglądów „żółtych kamizelek” i ich sympatyków. Jak twierdzi francuski dziennikarz Vincent Glad zwolennicy ruchu protestacyjnego mogą wręcz unikać brania udziału w tego rodzaju konsultacjach ponieważ mają najmniejsze zaufanie do władz.

Czytaj także: Dojrzali Francuzi i zdziecinniali Polacy

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz