W internetowych konsultacjach, które były jednym z postulatów ruchu „żółtych kamizelek”. Okazuje się, że największą popularnością cieszy się propozycja likwidacji prawa do zawierania małżeństw przez homoseksualistów.

Po wybuchu ruchu protestacyjnego „żółtych kamizelek” w listopadzie zeszłego roku, szybko sformułował on zestaw kilkudziesięciu postulatów, znacznie wykraczających poza żądanie rezygnacji przez władze z wprowadzenia nowego podatku paliwowego. Jednym z nich było żądanie konsultacji społecznych. W odpowiedzi Rada Gospodarcza, Społeczna i Środowiskowa (CESE) zorganizowała ankietę internetową w dniach 15 grudnia – 4 stycznia. O jej wynikach poinformował w środę portal rp.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ankiecie oddano łącznie 260 tys. głosów. Najwięcej głosów – 5 897 oddano za zniesieniem tak zwanego „prawa Taubira”. W ten sposób nazywa się we Francji przepisy umożliwiające zawieranie małżeństw parom homoseksualnym.

4611 obywateli poparło ogólnikowy postulat by rząd prowadził  „prawdziwą politykę dla rodzin – globalną i ambitną”.  3 021 głosów padło natomiast za postulatem rozszerzenia dostępu do „medycznie wspomaganej prokreacji” na lesbijki i kobiety samotne. 2930 Francuzów domagało się natomiast wstrzymania dotacji dla energetyki wiatrowej.

Konsultacje prowadzone przez internetową ankietę są otwarte dla wszystkich obywateli toteż nie muszą odzwierciedlać poglądów „żółtych kamizelek” i ich sympatyków. Jak twierdzi francuski dziennikarz Vincent Glad zwolennicy ruchu protestacyjnego mogą wręcz unikać brania udziału w tego rodzaju konsultacjach ponieważ mają najmniejsze zaufanie do władz.

Czytaj także: Dojrzali Francuzi i zdziecinniali Polacy

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz