Gospodarka Republiki Korei wychodzi z koronawirusowego kryzysu dzięki zwiększonemu popytowi na rynkach światowych.

Agencja informacyjna Reutera przytoczyła w niedzielę dane na temat lipcowego poziomu koreańskiego eksportu. Zgodnie z danymi osiągnął on w ubiegłym miesiącu wartość 55,43 mld dolarów. To najwyższa odnotowana miesięczna wartość eksportu odkąd Republika Korei zaczęła prowadzić takie szacunki w 1956 r.

Taki miesięczny wynik wywozu dóbr oznacza wzrost eksportu w stosunku rocznym 0 29,6 proc. Szybkość wzrostu eksportu Korei Południowej spada, bowiem jeszcze w czerwcu wskaźnik ten wynosił 39,8 proc.

W sytuacji, gdy nastroje konsumentów w kraju słabną z powodu zaostrzonych środków na rzecz dystansu społecznego od połowy lipca, Bank Korei liczy na to, że globalny popyt doprowadzi do wzrostu gospodarczego, który prognozuje na ten rok na poziomie 4%, zrelacjonował Reuter.

Dobre wyniki osiąga koreański przemysł. Według danych z lipca eksport koreańskich produktów petrochemicznych wzrósł o 59,5 proc, a samochodów i komputerów odpowiednio o 12,3 proc. i 26,4 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Największym partnerem handlowym Korei Południowej pozostaje Chińska Republika Ludowa. W związku z tym, że gospodarka tej ostatniej jeszcze w zeszłym roku wyszła z koronawirusowej blokady wzrost sprzedaży do Chin nie był tak duży i wyniósł 15,7 proc. w stosunku rocznym. O 32,1 proc. wzrósł natomiast eksport do USA, w przypadku Unii Europejskiej zwiększając się nawet o 43,9 proc.

Czytaj także: Korea Południowa nie weźmie strony USA w konflikcie o Chinami

reuters.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz