Chińska Republika Ludowa i Nowa Zelandia podpisały dodatkowy protokół do umowy handlowej otwierający kolejne sektory na wzajemną wymianę.

Protokół został podpisany w czasie wideokonferencji ministra handlu ChRL Wanga Wentao i jego nowozelandzkiego odpowiednika Davida Clarka, jak podała agencja informacyjna Xinhua. Protokół rozszerza zapisy umowy o wolnym handlu jakie dwa państwa podpisały w 2008 r. Jak podkreśla chińska agencja była to pierwsza tego rodzaju umowa podpisana przez Pekin z „państwem rozwiniętym”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Xinhua twierdzi, że nowy protokół uzupełnia też zobowiązania jakie oba kraje zawarły w wielostronnym Regionalnym Generalnym Partnerstwie Gospodarczym (RCEP), które Chiny i Nowa Zelandia zawarły obok Australii i 12 państw Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Protokół daje firmom usługowym dwóch państw możliwości swobodniejszego świadczenia usług transportu lotniczego, opieki nad osobami starszymi, usług finansowych i edukacyjnych. W tym ostatnim przypadku uwolnienie ma polegać według agencji Reutera na zwiększenie kwoty wiz dla nauczycieli języka chińskiego z ChRL.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Przyszłość należy do Azji

xinhuanet.com/reuters.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz