Koreańczycy sfinansują CPK

Przedstawiciele Polski i Korei Południowej mają w czwartek podpisać dokument w sprawie zaangażowania koreańskich podmiotów w kluczową inwestycję infrastrukturalną.

O podpisaniu polsko-koreańskiego dokumentu poinformowała PAP, na którą powołuje się Polsat News. W czwartkowym spotkaniu wezmą udział wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała, minister ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei Noh Hyeong Ouk oraz przedstawiciele władz spółki CPK i IIAC, która zarządza lotniskiem Incheon w Seulu. W jego trakcie ma zostać podpisany dokument dotyczący koreańskiego zaangażowania w wielką inwestycję infrastrukturalną w Polsce.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przedstawiciele południowokoreańskiego rządu IIAC mają zadeklarować chęć zainwestowania w tworzenie CPK. Nie jest to jednak początek kontaktów z Koreańczykami. „Ta wizyta to ciąg dalszy współpracy, która trwa od lutego tego roku, kiedy spółka CPK z lotniskiem Incheon w Seulu zawarły trzyletnią umowę na doradztwo strategiczne. Od lutego eksperci z Seulu, z których część na czas kontraktu pracuje w spółce CPK w Warszawie, dostarczyli nam szereg zamówionych specjalistycznych opracowań, analiz i elementów dokumentacji przedprojektowej” – portal Polast News zacytował rzecznik spółki CPK Konrada Majszyka.

Majszyk ujawnił decyzji,, że Koreańczycy już brali udział podejmowaniu decyzji „istotnych dla planowania inwestycji, np. preferowanej lokalizacji lotniska, i w odbiorze prognoz ruchu lotniczego”. Jak stwierdził rzecznik CPK obie strony oceniają dotychczasową współpracę „bardzo wysoko”, dlatego przyszedł czas na jej „zacieśnienie”.

Szczegóły dokumentu oraz jego charakter – tego rzecznik CPK nie skonkretyzował. Zostaną one ogłoszone na czwartkowej konferencji prasowej.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz