Według nieoficjalnych informacji to partnerzy z Republiki Korei wezmą udział w największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce.

Jak napisał portal Money.pl „nie Chińczycy, nie Brytyjczycy, ale Koreańczycy wybudują Centralny Port Komunikacyjny”. Powołując się na źródła nieoficjalne portal twierdzi, że już w piątek podpisana zostanie międzyrządowa, polsko-koreańska umowa, a także umowa pomiędzy CPK a portem lotniczym Incheon na temat przeprowadzenia sztandarowej inwestycji infrastrukturalnej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1259.18 PLN    (5.72%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„To będzie oficjalna inauguracja współpracy między CPK i Incheonem, ale także między polskim rządem a rządem koreańskim.” – podkreślił anonimowy rozmówca portalu. Portal twierdzi, że wsparcie Koreańczyków nie będzie polegać jedynie na doradztwie, ale podmioty z ich kraju mają brać praktyczny udział w budowie instalacji CPK, a dodatkowo w budowę zostaną zainwestowane koreańskie pieniądze.

Money.pl twierdzi, że w uroczystości podpisania umów wezmą udział wysocy przedstawiciele władz Korei Południowej. „W imprezie udział weźmie premier Korei Południowej Chung Sye-kyun, a także tamtejszy minister ziemi, infrastruktury i transportu Byeon Chang-heum oraz nowy prezes lotniska Incheon Kyung Wook Kim. To pokazuje, jaka jest ranga tego wydarzenia” – powiedziało źródło.

Uroczystość podpisania umowy odbędzie się jednak ze względu na pandemię koronawirusa w trybie wirtualnym.

Incheon to port lotniczy obsługujący stolicę Republiki Korei Seulu. Rocznie obsługuje nawet 70 mln pasażerów, co czyni go jednym z największych na świecie. Jego rozbudowywany tak aby przyjmować nawet 100 mln gości rocznie.

Rząd zapowiadał w zeszłym roku, że pierwsze samoloty odlecą z CPK już w 2027 r.

money.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz