Według nieoficjalnych informacji to partnerzy z Republiki Korei wezmą udział w największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce.

Jak napisał portal Money.pl „nie Chińczycy, nie Brytyjczycy, ale Koreańczycy wybudują Centralny Port Komunikacyjny”. Powołując się na źródła nieoficjalne portal twierdzi, że już w piątek podpisana zostanie międzyrządowa, polsko-koreańska umowa, a także umowa pomiędzy CPK a portem lotniczym Incheon na temat przeprowadzenia sztandarowej inwestycji infrastrukturalnej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„To będzie oficjalna inauguracja współpracy między CPK i Incheonem, ale także między polskim rządem a rządem koreańskim.” – podkreślił anonimowy rozmówca portalu. Portal twierdzi, że wsparcie Koreańczyków nie będzie polegać jedynie na doradztwie, ale podmioty z ich kraju mają brać praktyczny udział w budowie instalacji CPK, a dodatkowo w budowę zostaną zainwestowane koreańskie pieniądze.

Money.pl twierdzi, że w uroczystości podpisania umów wezmą udział wysocy przedstawiciele władz Korei Południowej. „W imprezie udział weźmie premier Korei Południowej Chung Sye-kyun, a także tamtejszy minister ziemi, infrastruktury i transportu Byeon Chang-heum oraz nowy prezes lotniska Incheon Kyung Wook Kim. To pokazuje, jaka jest ranga tego wydarzenia” – powiedziało źródło.

Uroczystość podpisania umowy odbędzie się jednak ze względu na pandemię koronawirusa w trybie wirtualnym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Incheon to port lotniczy obsługujący stolicę Republiki Korei Seulu. Rocznie obsługuje nawet 70 mln pasażerów, co czyni go jednym z największych na świecie. Jego rozbudowywany tak aby przyjmować nawet 100 mln gości rocznie.

Rząd zapowiadał w zeszłym roku, że pierwsze samoloty odlecą z CPK już w 2027 r.

money.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz