17 czerwca na posiedzeniu irańsko-rosyjskiej grupy do spraw współpracy energetycznej strony podpisały porozumienie o wszechstronnej współpracy.

Dokument został podpisany przez przewodniczących komisji, rosyjskiego wiceministra energetyki Anatolija Janowskiego i irańskiego wiceministra do spraw ropy Amira Hosejna Zamanijniję, jak poinformował w poniedziałek portal Wiesti. „W trakcie posiedzenia dyskutowano nad dwustronnymi projektami realizowanymi w obszarze energetyki, a także perspektywie rozwoju współpracy. W rezultacie podpisano odpowiedni protokół” – zakomunikowało rosyjskie Ministerstwo Energetyki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nieco więcej informacji podała irańska agencja informacyjna Shana. Według niej podpisane porozumienie dotyczy współpracy Iranu i Rosji na polu przemysłu naftowego, a także w dziedzinie energetyki atomowej. Dokument składa się z 27 punktów.

Porozumienie podpisano w czasie gdy przedstawiciele władz Iranu informują, że ich państwo może wycofać się z kolejnych zapisów wielostronnego porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego podpisanego w 2015 r., w związku z tym, że USA wycofały się z niego już w zeszłym roku. Nałożone przez Waszyngton sankcje utrudniają Irańczykom utrzymywanie relacji ekonomicznych z większością państwa świata.

Irańczycy już zwiększyli produkcję mało wzbogaconego uranu, który nadaje się do wykorzystanie w cywilnym sektorze atomowym.

vestifinance.ru/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz