Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego organizuje seminarium biznesowe “Nowe zasady prowadzenia biznesu na Białorusi”.

Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego to legalna organizacja polskiej społeczności w sąsiadującym z Polską obwodzie Białorusi. Jego stolica Brześć jest miastem granicznym, ważnym węzłem transportu kolejowego. Prezes Forum, Anna Paniszewa ocenia, że miasto i cały obwód może być interesującym miejscem działania dla inwestorów z Polski.

Polscy działacze z Brześcia chcą udzielić potencjalnym inwestorom kompleksowej informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej na Białorusi, dlatego organizują seminarium biznesowe “Nowe zasady prowadzenia biznesu na Białorusi”. Według Paniszewej niedawne zmiany prawne sprawiają, że perspektywa działalności gospodarczej na Białorusi stała się bardziej atrakcyjna niż dotychczas. Prezes polskiej organizacji ocenia, że polski biznes może inwestować na Białorusi w sektorze budowlanym, konsultingowym, IT.

Seminarium odbędzie się 30 maja w Brześciu, w siedzibie Forum przy ulicy Sowieckiej 64-2. Rozpocznie się o godzinie 11. Jak powiedziała nam Paniszewa, w seminarium biznesowym weźmie udział poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji Gospodarki Adam Abramowicz. Swój udział potwierdziło już kilku przedsiębiorców z Polski w tym prezes Szeptycki Nissan z o.o. z Białej Podlaskiej.

Paniszewa podkreślił, że jej organizacja organizuje tego typu seminaria biznesowe od kilku lat. W zeszłym roku przedsięwzięcie wsparła finansowo Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie, jednak w tym roku żadna instytucja z Polski nie przeznaczyła na nie środków i Forum organizuje je całkowicie samodzielnie.

Czytaj także: Rekordowa niska inflacja na Białorusi

facebook.com/forum.brzeskie/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply