W swoim oświadczeniu MSZ Francji wezwało Ukrainę do podjęcia działań zmierzających do zdjęcia blokady. Zaapelowało także o wypełnienie postanowień mińskich.

Francja jest bardzo zaniepokojona decyzją ukraińskiego rządu z 15 marca o wprowadzeniu tymczasowej blokady dostaw towarów na wschód kraju– powiadomiło w swoim oświadczeniu MSZ Francji wzywając Ukrainę do podjęcia działań zmierzających do zdjęcia blokady.

Jednocześnie Francja wezwała Rosję i Ukrainę do wypełnienia porozumień w Mińsku.

Przypomnijmy, że 15 marca br. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy wprowadziła pełne „czasowe” zawieszenie drogowego i kolejowego ruchu towarowego z terenami separatystycznych republik na Donbasie. Decyzję podjęto na wniosek prezydenta Petra Poroszenki pod naciskiem środowisk radykalnych, które od stycznia samozwańczo blokowały połączenia z Donbasem.

WIĘCEJ: Ukraina: radykałowie wygrywają starcie z władzą, będzie pełna blokada Donbasu

eurointegration.com.ua / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz