Zdjęcia, które trafiły już w polskie ręce, przedstawiają ciało „Hubala” zabitego przez Niemców 30 kwietnia 1940 roku w lesie pod Anielinem koło Opoczna.

Pośmiertne zdjęcia mjr Henryka Dobrzańskiego odnalazł w albumie wnuk niemieckiego oficera Wehrmachtu. Fotografie ujawnił Konsulat RP w Monachium po tym, jak zdjęcia zostały przekazane przez niego polskiej placówce.O sprawie powiadomiła Telewizja Trwam:

Albumy przekazane stronie polskiej zawierają ponad 700 zdjęć z lat 1939-1941. Mieszkaniec Bawarii, który przekazał zdjęcia, wcześniej oddał ambasadzie polskiej w Berlinie obraz Franciszka Mrażka „Na przypiecku”, skradziony przez jego dziadka z Pałacu Prezydenckiego w Spale.

Zdjęcia przedstawiają ciało „Hubala” zabitego przez Niemców 30 kwietnia 1940 roku w lesie pod Anielinem koło Opoczna.

CZYTAJ TAKŻE: Odnaleziono miejsce spoczynku „Hubala”?

radiomaryja.pl / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz