Ponadto Siergiej Ratuszniak użył pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Grozi mu teraz oskarżenie o separatyzm.

Śledztwo przeciwko byłemu merowi Użhorodu Siergiejowi Ratuszniakowi wszczęto na wniosek deputowanej Rady Najwyższej Iryny Podolak („Samopomoc”), która zwróciła uwagę na wpisy Ratuszniaka w mediach społecznościowych.Według Podolak 30 stycznia br. Ratuszniak opublikował na swoim facebookowym profilu post, w którym komentował projekt ustawy o języku urzędowym. Napisał w nim m.in.

Banderowcy chcą zakazać nam używania własnego języka, czy to rusińskiego, czy to polskiego, rumuńskiego, bułgarskiego, hebrajskiego, rosyjskiego. Wierzę, że Zakarpacie jest przeciwne takim inicjatywom. To droga do konfrontacji i konfliktu. Jeśli Kijów będzie dalej sprzyjać takim ustawom, nie pozostanie nam nic innego, jak w stylu Trumpa zbudować mury krymskie, donbaskie, czerniowieckie, odeskie, lwowskie i odgrodzić się od nienawistnej kijowskiej władzy. Kto za murem?

W komentarzu do posta Ratuszniak użył także pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Później Ratuszniak zmienił swój profil na FB.

Z komunikatu SBU wynika, że Ratuszniakowi grozi oskarżenie o czyny zmierzające do siłowej zmiany ładu konstytucyjnego lub władzy państwowej, godzenie w integralność terytorialną i zdradę państwa (separatyzm).

CZYTAJ TAKŻE: SB Ukrainy: zablokowaliśmy wszystkie próby uzyskania autonomii dla Galicji i Lwowszczyzny

zaxid.net / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. czas_przebudzenia :

    Szacunek dla Siergieja Ratuszniaka, że ma odwagę szczerze się wypowiadać w państwie wtłoczonym w propagowanie ideologii nędzników. Zlecone tam morderstwa wskazują, że płatni zabójcy nie kryją się zbytnio sposobem wykonania zlecenia. W Polsce ta nędza duchowa wyznawców zła operuje w bardziej zakamuflowany sposób, zlecając: „seryjne samobójstwa”, „wypadki lotnicze”, „wypadki drogowe” itp. maskirowki.

  2. zefir :

    Kolejna banderowska qrwa Irina Podolak z Wierchownej banderowskiej Rady Upadliny się ujawniła i przeciw b.merowi Użhorodu Siergiejowi Ratusznikowi wystąpiła.Wystąpiła przeciw Siergiejowi za to,że tenże na FB post opublikował w którym krytykował banderowską ustawę o języku narodowym dyskryminującą języki mniejszościowe,w tym j.polski,rumuński,bułgarski,hebrajski,rosyjski.Toż to znieważenie wartości europejskich.Co na to helsińskie pomioty,oraz broniące praw mniejszości pomioty Unii jewropejskiej?

  3. czas_przebudzenia :

    Jewropejskie pomioty, to tylko marionetki światowego – masońskich wyznawców zła. Marionetki zawsze będą poszczekiwać, tak jak im nakazuje ich pan. Znakiem rozpoznawczym zła jest ciągłe kłamstwo. Banderowcy kłamią, bo takie mają polecenia z góry. Liczą na nagrodę opanowania Polaków, a ich nagrodą będzie tylko piekło – tak jak dla każdego nędznika, który nie chce porzucić zła. Dostali już ostrzeżenie Boże – wojnę domową i biedę. Pozostawanie w nędzy zła jest wolnym wyborem nędzników.