Ponadto Siergiej Ratuszniak użył pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Grozi mu teraz oskarżenie o separatyzm.

Śledztwo przeciwko byłemu merowi Użhorodu Siergiejowi Ratuszniakowi wszczęto na wniosek deputowanej Rady Najwyższej Iryny Podolak („Samopomoc”), która zwróciła uwagę na wpisy Ratuszniaka w mediach społecznościowych.

Według Podolak 30 stycznia br. Ratuszniak opublikował na swoim facebookowym profilu post, w którym komentował projekt ustawy o języku urzędowym. Napisał w nim m.in.

Banderowcy chcą zakazać nam używania własnego języka, czy to rusińskiego, czy to polskiego, rumuńskiego, bułgarskiego, hebrajskiego, rosyjskiego. Wierzę, że Zakarpacie jest przeciwne takim inicjatywom. To droga do konfrontacji i konfliktu. Jeśli Kijów będzie dalej sprzyjać takim ustawom, nie pozostanie nam nic innego, jak w stylu Trumpa zbudować mury krymskie, donbaskie, czerniowieckie, odeskie, lwowskie i odgrodzić się od nienawistnej kijowskiej władzy. Kto za murem?

W komentarzu do posta Ratuszniak użył także pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Później Ratuszniak zmienił swój profil na FB.

Z komunikatu SBU wynika, że Ratuszniakowi grozi oskarżenie o czyny zmierzające do siłowej zmiany ładu konstytucyjnego lub władzy państwowej, godzenie w integralność terytorialną i zdradę państwa (separatyzm).

CZYTAJ TAKŻE: SB Ukrainy: zablokowaliśmy wszystkie próby uzyskania autonomii dla Galicji i Lwowszczyzny

zaxid.net / kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. czas_przebudzenia
  czas_przebudzenia :

  Szacunek dla Siergieja Ratuszniaka, że ma odwagę szczerze się wypowiadać w państwie wtłoczonym w propagowanie ideologii nędzników. Zlecone tam morderstwa wskazują, że płatni zabójcy nie kryją się zbytnio sposobem wykonania zlecenia. W Polsce ta nędza duchowa wyznawców zła operuje w bardziej zakamuflowany sposób, zlecając: „seryjne samobójstwa”, „wypadki lotnicze”, „wypadki drogowe” itp. maskirowki.

 2. zefir
  zefir :

  Kolejna banderowska qrwa Irina Podolak z Wierchownej banderowskiej Rady Upadliny się ujawniła i przeciw b.merowi Użhorodu Siergiejowi Ratusznikowi wystąpiła.Wystąpiła przeciw Siergiejowi za to,że tenże na FB post opublikował w którym krytykował banderowską ustawę o języku narodowym dyskryminującą języki mniejszościowe,w tym j.polski,rumuński,bułgarski,hebrajski,rosyjski.Toż to znieważenie wartości europejskich.Co na to helsińskie pomioty,oraz broniące praw mniejszości pomioty Unii jewropejskiej?

 3. czas_przebudzenia
  czas_przebudzenia :

  Jewropejskie pomioty, to tylko marionetki światowego – masońskich wyznawców zła. Marionetki zawsze będą poszczekiwać, tak jak im nakazuje ich pan. Znakiem rozpoznawczym zła jest ciągłe kłamstwo. Banderowcy kłamią, bo takie mają polecenia z góry. Liczą na nagrodę opanowania Polaków, a ich nagrodą będzie tylko piekło – tak jak dla każdego nędznika, który nie chce porzucić zła. Dostali już ostrzeżenie Boże – wojnę domową i biedę. Pozostawanie w nędzy zła jest wolnym wyborem nędzników.