Rosyjska firma Suchoj wyprodukowała ostatnią partię samolotów myśliwsko-bombowych Su-34 w ramach długoterminowego kontraktu z rosyjskim ministerstwem obrony, poinformowało w środę biuro prasowe firmy.

Jak przekazała w środę agencja prasowa Tass, rosyjska firma Suchoj zakończyła produkcję ostatniej partii samolotów myśliwsko-bombowych Su-34.

„Firma Suchoj zakończyła realizację kolejnego długoterminowego kontraktu na dostawę partii myśliwców bombowych Su-34 do rosyjskiego ministerstwa obrony” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Su-34 rozbił się w rosyjskim wschodnim okręgu wojskowym

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3397.49 PLN    (15.44%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ostatni myśliwiec bombowy z ostatniej partii został wyprodukowany w Nowosybirskim Przedsiębiorstwie Lotniczym i przeszedł już testy.

Około stu samolotów myśliwsko-bombowych Su-34 zostało wyprodukowanych w ramach długoterminowego kontraktu z ministerstwem obrony. „W tym samym czasie rozpoczęliśmy wdrażanie nowych kontraktów podpisanych na forum wojskowym, które pomogły wykorzystać możliwości naszych przedsiębiorstw i zapewnić pracę naszym pracownikom w kilku regionach kraju” – powiedział dyrektor firmy.

„Nowosybirskie Przedsiębiorstwo Suchoj jest dziś jednym z największych zakładów produkujących statki powietrzne. Produkcja samolotów Su-34 i ich wersji o rozszerzonych możliwościach bojowych zapewnia stabilne wykorzystanie zdolności fabryki w długim okresie” – podało biuro prasowe zakładów.

Zobacz też: Rosyjski Su-34 odbył pierwszy nocny lot w stratosferze

Źródło z krajowego przemysłu obronnego poinformowało wcześniej TASS, że ministerstwo obrony Rosji i kompania Suchoj podpisały na początku czerwca 2020 roku kontrakt na dostawę około 20 bombowców Su-34. Kontrakt przewidywał wykonanie wersji podstawowej z pewnymi modyfikacjami, uwzględniającymi operacje bombowców w wojsku. Rosja pracuje jednocześnie nad mocno zmodernizowaną wersją myśliwca bombowego Su-34M. Umowa na produkcję samolotu ma zostać podpisana w 2021 roku.

Wielozadaniowy naddźwiękowy myśliwiec bombowy Su-34 jest przeznaczony do uderzania w cele naziemne i powietrzne wroga w dzień i w nocy w dowolnych warunkach pogodowych.

Su-34 posiada uzbrojenie rakietowe dalekiego zasięgu powietrze-ziemia i powietrze-powietrze z możliwością wielokanałowego zastosowania. Su-34 ma zasięg operacyjny 4000 km, może rozwinąć maksymalną prędkość 1900 km/h i jest w stanie unieść ładunek broni do 8 ton.

Zobacz też: Rosja: dwa Su-34 zderzyły się w powietrzu, oba zdołały wylądować

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz