Z danych krajowego urzędu statystycznego wynika, że liczba incydentów wymierzonych w katolików w Kanadzie w ostatnim czasie dramatycznie wzrosła. Akty wynikające z chrystianofobii zanotowały spektakularny skok o 260 proc.

Dane dotyczą ataków przeciwko wyznawcom wszystkich religii: te o charakterze antysemickim wzrosły o 47 proc., skierowane przeciwko społeczności islamskiej o 71 proc., przeciwko innym religiom o 60 proc., podczas gdy akty wynikające z chrystianofobii zanotowały spektakularny skok o 260 proc. – podała w niedzielę Katolicka Agencja Informacyjna.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zestawienie uwzględnia jedynie incydenty zgłoszone na policję. Są one kwalifikowane jako przestępstwa z nienawiści.

Katolicka Liga Praw Obywatelskich uważa, że liczby te mają swoje źródło w fali przemocy odnotowanej w ubiegłym roku w formie ataków na kościoły katolickie po odkryciu nieoznakowanych grobów dzieci ze szkół rezydencjalnych. „Media poinformowały o ogólnym 27-procentowym wzroście, ale najbardziej oszałamiający wzrost antykatolickich przestępstw z nienawiści, został w dużej mierze zignorowany” – wskazano w oświadczeniu.

Zobacz także: „Kościół jest w Kanadzie chłopcem do bicia” [+VIDEO]

„Nasi politycy muszą wypowiedzieć się przeciwko temu alarmującemu trendowi, a funkcjonariusze organów ścigania muszą energicznie zbadać wszystkie przypadki przestępstw z nienawiści wobec katolików i postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym” – dodano.

Zobacz także: Raport OBWE: przemoc wobec chrześcijan w Europie przybiera na sile

ekai.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz