Polska na prośbę NATO wysłała do Afganistanu komandosów. W ramach misji „Resolute Support”. wydzielony zespół szkoli oraz doradza jednostce antyterrorystycznej policji ATF-444 w prowincji Kandahar.

To pierwsze oficjalne potwierdzenie informacji o obecności polskich komandosów w szkoleniowo-doradczej operacji „Resolute Support”, która trwa od grudnia 2014 roku. Polacy biorą w niej udział od początku. Informację dla portalu „Polska Zbrojna” potwierdził gen. Sean Swindell, szef Dowództwa Operacji Specjalnych Paktu w Afganistanie. Żołnierze wojsk koalicji nie biorą jednak udziału w akcjach bojowych. Wspierają jedynie lokalne siły bezpieczeństwa – wojsko i policję.

polska-zbrojna.pl / TVP.info / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    sylwia :

    To jest podejrzane. Jak wiadomo, że ci antyterroryści po polskim szkoleniu nie przyłączą siȩ do Państwa Islamskiego? Nie wiadomo. Tymczasem w ośrodku dla uchodźców w Krokum w szwedzkim Jämtland wykryto skład wojskowej broni palnej, którą tam ci uchodźcy zgromadzili. (http://avpixlat.info/2015/11/03/vapengomma-hittad-vid-asylboende/ ). Europȩ zalewają Afgańczycy, Pakistańczycy, Albańczycy i inni mahometanie. Procentowość uchodźców syryjskich ocenia siȩ na 20 % a przeszkolonych terrorystów na 2 -5 %. Bȩdzie ich wiȩcej bo uciekają z Syrii przed ofensywą armii syryjskiej wspomaganej przez rosyjskie lotnictwo i lądowe oddziały irańskie. W sieci pojawił siȩ reportaż z austriackiego granicznego miasteczka Nickelsdorf. Jest zalane przez mahometańskich barbarzyńców. Są bogaci: płacą banknotami po 500 Euro. Lokalni sprzedawcy nie mogą już wydawać reszty. Jeżdżą taksówkami. Nie używają klozetów lecz załatwiają siȩ gdzie popadnie. Miasteczko jest zanieczyszczone moczem, kałem i cuchnie. Na dworcu, w parkach i na ulicach walają siȩ zwały śmieci i gnijących odpadków, których służba oczyszczania miasta nie nadąża sprzątać. Kobiety boją siȩ wychodzić na ulicȩ aby nie paść ofiarą gwałtu. Zwiezieni do miasteczka kadeci policyjni zapadają na nieznane choroby. (https://www.unzensuriert.at/content/0018948-Grenzuebergang-Nickelsdorf-erstickt-Muell-und-Faekalien ) ( http://vladtepesblog.com/2015/10/13/bordertown-nickelsdorf-drowns-in-garbage-and-feces/ ). Czeska lekarka pracująca w Niemczech jest świadkiem, że imigranci przywożą nieznane w Europie choroby, których nie daje siȩ leczyć (http://pamelageller.com/2015/10/video-czech-doctor-describes-migrant-hospital-invasion.html ). Najazd barbarzyńców na Europȩ został celowo zorganizowany i opłacony przez miȩdzynarodowy oligarchat, przez ludzi takich jak Soros. To jest nastȩpny etap wojny, którą Ciemne Moce toczą z państwami narodowymi. Poprzednimi etapami tej wojny były EWG, EU i NATO. Dla tych barbarzyńców zalewających Europȩ jest szmuglowana broń palna. (http://uk.reuters.com/article/2015/09/02/uk-libya-security-greece-arms-idUKKCN0R20UB20150902 ). Bȩdą gwałty i rabunki. Bȩdą choroby. W Burundi 3 000 Murzynów ma cholerȩ. ONZ chce ich przenieść. Można siȩ spodziewać, że przyjadą do Europy ’na leczenie’. ( http://rense.com/general96/3000cholera.html ). Polacy protestujący przeciwko temu zagrożeniu ojczyzny dostają wyroki (Szczecin) i są bici przez policjȩ (Koszalin). Czy jest przypadkiem, że tam przesiedlono rodziny członków UPA w Akcji Wisła i że ich potomkowie są teraz w lokalnych władzach i policji?