Generał David Goldfein podczas środowej konferencji przyznał, że amerykańskie Siły Powietrzne popełniły błędy rezygnując z licznych okazji do wprowadzenia reform w wewnętrznej strukturze sił – poinformował portal Military.

Jak poinformował portal Military podczas wideokonferencji prowadzonej w środę przez instytucję Brookings, szef sztabu amerykańskiego lotnictwa, generał David Goldfein przekonywał, że jeżeli szansa na poprawienie sytuacji wszystkich lotników spadnie na margines, będzie to wyłącznie wina amerykańskich sił powietrznych, które zrezygnowały z reform.

“Jeśli będzie tak jak zwykle to zmienimy kilka rzeczy, a potem nadejdzie wrzesień i powróci koronawirus, rozpocznie się sezon grypy, nadejdzie sezon huraganów, wybuchną pożary i będziemy się rozpraszać” – poinformował Goldfein, który przejdzie na emeryturę 6 sierpnia.

Zobacz też: Amerykańskie lotnictwo opóźnia o dwa lata badanie nad bronią laserową

Zdaniem generała “brutalne zabójstwo” Floyda stworzyło Siłom Powietrznym okazję do wdrożenia poważnych reform.

„To co się stało, jest dla nas szansą na dokonanie długoterminowej, znaczącej i trwałej zmiany, którą szczerze mówiąc powinniśmy byli zrobić wcześniej i biorę to całkowicie za siebie” – poinformował Goldfein. „Myślę, że mamy teraz przed sobą okazję, aby naprawdę iść naprzód”.

Protesty, które rozpoczęły się po śmierci czarnoskórego Amerykanina skłoniły amerykańskie oddziały do podjęcia kroków w celu wyeliminowania symboliki uznawanej za krzywdzącą dla mniejszości w USA, takiej jak flaga Konfederacji czy nazwy wojskowych baz. Korpus Morski i Marynarka Wojenna podjęły już działania, aby zakazać eksponowania flagi, ale Armia i Siły Powietrzne jeszcze tego nie zrobiły.

Zobacz też: Katastrofa amerykańskiego F-16, zmarł pilot samolotu [+Video]

W ubiegłym miesiącu Generalny Inspektor Sił Powietrznych rozpoczął niezależny przegląd historii służby w zakresie rozbieżności w karach wojskowych i możliwości rozwojowych przyznanych czarnym żołnierzom.

Trwające dochodzenie jest wynikiem badań organizacji Protect Our Defenders, które wykazały, że czarni lotnicy w szeregach armii są dwa razy bardziej narażeni na środki dyscyplinujących niż ci z innych grup demograficznych. Aktywiści doszukują się w tym przesłanek rasistowskich.

Goldfein przekonywał jednak, że inicjatywa musi mieć szerszy zakres i obejmować działania rekrutacyjne, które sprawią, że wszyscy poczują się mile widziani. Podał przykład targów pracy, w których młodzi ludzie przygotowują się do rozmowy z potencjalnymi firmami, usługami lub szkołami, które ich interesują. Generał przekonywał, że podczas swojej kadencji uczynił integrację priorytetem, nalegając na przeprojektowanie mundurów, aby lepiej pasowały do kobiet i nakazując zmianę piosenki bojowej Sił Powietrznych w celu użycia zaimków neutralnych pod względem płci.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Goldfein przekonywał, że choć te postępy są tak istotne, praca się nie kończy.

„To nad czym pracujemy to długoterminowe agresywne środki, które mają na celu zmianę demograficzną zapewniającą, że zbudujemy kulturę integracji na poziomie eskadry”.

Kresy.pl/Military.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply