Dwóch doradców naukowych brytyjskiego rządu ostrzegło, że COVID-19 wciąż rozprzestrzenia się zbyt szybko aby znieść blokadę – poinformowała w sobotę Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w sobotę Agencja Prasowa Reuters, dwóch doradców naukowych brytyjskiego rządu przekazało, że pandemia COVID-19 ciągle rozprzestrzenia sięzbyt szybko żeby decydować się na odblokowywanie kraju.

Blokada Wielkiej Brytanii nieco się zmniejszy w poniedziałek, grupy do sześciu osób będą mogły przebywać poza miejscem zamieszkania, zostanie otworzona również część szkół podstawowych.

Zobacz też: Rząd zniesie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Rząd ma nadzieję, że reżim „testowania i śledzenia”, w ramach którego osoby z potwierdzonym przypadkiem lub po kontakcie z zarażoną osobą proszone są o izolację, pomoże w kontroli wirusa i pomoże krajowi ponownie się otworzyć.

Jeremy Farrar, dyrektor Wellcome Trust i członek Brytyjskiej Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych (SAGE), poinformował, że „COVID-19 rozprzestrzenia się zbyt szybko, aby znieść blokadę w Anglii”.

Zobacz też: Osoby, które przeszły COVID-19 w sposób łagodny mogą uzyskiwać odporność

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

John Edmunds członek SAGE przekazał w piątek, że niesprawdzony systemowi testów i śledzenia powoduje znaczne ryzyko ponownego rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzję o odblokowaniu kraju nazwał polityczną. „Rząd tutaj, w Westminster, wyraźnie podjął decyzję, że jest to rodzaj zachorowań, które są skłonni tolerować, poziom zachorowań w Wielkiej Brytanii jest znacznie wyższy niż w podobnych krajach w Europie” – przekazywał dziennikarzom.

Zobacz też: 14% przetestowanych mieszkańców Moskwy ma przeciwciała przeciw koronawirusowi

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz