Sebastian Gorka twierdzi, że Donald Trump pod żadnym względem nie zamierza prowadzić polityki „zmiany reżimu”.

W wypowiedzi dla brytyjskiego tygodnika „The Spectator”, na sugestie, że administracja Trumpa skręca w stronę neokonserwatynej polityki zagranicznej, szczególnie w kontekście nalotów na Syrię, co zaniepokoiło wielu oddanych zwolenników obecnego prezydenta, dr Sebastian Gorka, doradca w Białym Domu, powiedział – Absolutnie nie. Prezydent powtarzał wielokrotnie: nie będziemy zajmować obcych ziem i nie będziemy je najeżdżać, to jest nieamerykańskie, nie jesteśmy zainteresowani inżynierią społeczną. Mam taki problem, gdyż niektórzy reprezentanci konserwatywnych mediów uważają, że wystrzelenie 59 pocisków w kierunku lotniska z którego przeprowadzono atak chemiczny na bezbronnej ludności jest równoznaczne z wysłaniem 160 tys. żołnierzy do Iraku. Jeden MOAB nie oznacza inwazji na Mezopotamię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef gabinetu Colina Powella: Retoryka Białego Domu o Iranie przypomina retorykę Busha przed inwazją na Irak [+VIDEO]

Gorka przyznaje, że w ataku na lotnisko Szajrat chodziło o demonstrację siły wobec Rosji, a zrzucenie „matki wszystkich bomb” na bojowników ISIS w Afganistanie miało być sygnałem wobec Chin w kontekście kryzysu na Półwyspie Koreańskim.

Kresy.pl / Thespectator.co.uk
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  tomso :

  Panie Górka, już na dzień dobry zaczynasz pan od kłamstwa o „odpowiedzialności Assada” za atak chemiczny.
  Każde dziecko na świecie o ilorazie inteligencji większym od mikrocefala, wie kto miał motywy, żeby zorganizować tę ustawkę. Bez dowodów, których zresztą być nie mogło – zbombardowaliście suwerenne państwo.
  Tymczasem nasi wynajęci kaprale, którzy jedzą wam z ręki (Waszczykowski, Maciarewicz) – bezmyślnie powtarzają wasze kłamstwa.
  A na Bliskim Wschodzie piekło trwa.