Donald Trump zapowiedział współpracę z Polską w celu wzmocnienia NATO.

Donald Trump spotkał się z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej. W trakcie spotkania kandydat na prezydenta USA oświadczył: Jestem dumny, że spotykam się z Kongresem Polonii Amerykańskiej i obiecuję, iż rząd Donalda Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem Polski. Donald Trump podziekował za wspracie USA podczas wojny w Afganistanie. Skrytykował również byłego prezydenta Billa Clintona za kwestionowanie działania demokracji w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ:
USA: Clinton kontra Trump
Trump: próba odebrania Rosji Krymu wywołałaby III wojnę światową

Donald Trump dodatkowo wskazał. że Polska jest jednym z pięciu krajów NATO, które wypełniły zobowiązanie z Newport, przeznaczając 2 proc. PKB na wojskowość. Stwierdził: Chcemy, żeby NATO było silne. Gdyby więcej krajów poszło za przykładem Polski, wszyscy nasi sojusznicy byliby bardziej bezpieczni. Trump zapowiedział również współpracę z Polską nad wzmocnieniem Paktu Północnoatlantyckiego.

Dużo ostrzej wypowiedział się doradca Trumpa Rudy Giuliani, który oskarżył administrację Baracka Obamy o zdradę Polski poprzez odstąpienie od planów budowy tarczy antyrakietowej. Stwierdził: Odebrali to, co wam obiecali: obronę przeciwjądrową kraju. Dodał również, że Hillary Clinton „wydała Polskę”, decydując się na nowy start w stosunkach z Rosją.

kresy.pl / onet.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz