Rosja zbudowała w ciągu ostatnich tygodni na Krymie olbrzymi prowizoryczny obóz wojskowy – poinformował „Der Spiegel” w piątek. Medium opiera się na nowych zdjęciach satelitarnych. W opisywanym obozie ma stacjonować około 1000 pojazdów wojskowych.

Obóz powstał w pobliżu miejscowości Marfiwka koło Kerczu. Zdjęcia satelitarne pokazują, że jeszcze 15 marca miejsce było puste. Niecały miesiąc później stacjonowało tam ponad 1000 wojskowych pojazdów. Zbudowano także tymczasowe koszary. W pobliżu powstał ponadto mniejszy obóz.

Medium przypomina, że w ubiegłym tygodniu okazało się, że armia rosyjska zbudowała nową tymczasową bazę w pobliżu miasta Woroneż na południowym-zachodzie Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu z wizytą na Ukrainie: to wyrażenie solidarności z Ukrainą i przeciwstawienie się rosyjskiej agresji

Przypomnijmy, że 9 kwietnia Biały Dom oświadczył, że Rosja ma więcej żołnierzy przy wschodniej granicy Ukrainy niż kiedykolwiek od 2014 roku. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że Stany Zjednoczone „są coraz bardziej zaniepokojone niedawną eskalacją rosyjskiej agresji na wschodniej Ukrainie, w tym ruchami wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą”.

Zobacz także: Ukraiński dyplomata: albo Ukraina będzie w NATO, albo uzbroi się sama, być może w broń jądrową

spiegel.de / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz