Leo Express – czeski prywatny przewoźnik kolejowy otrzymał właśnie wymagane w Polsce pozwolenia od Urzędu Transportu Kolejowego.

Czeski przewoźnik kolejowy, będzie pierwszą tego typu prywatną firmą na naszym rynku. Firma starała się o wejście do Polski już od kilku miesięcy. W sierpniu tego roku Peter Jančovič, dyrektor rozwoju i sprzedaży Leo Express zapowiadał: Przecieramy szlaki, jeśli chodzi o tę branżę. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, do końca roku czarno-złote pociągi pojawią się na polskich torach.

Leo Express starał się od kilku miesięcy w Urzędzie Transportu Kolejowego o o tzw. „otwarty dostęp do torów”. UTK badał jednak m. in. zagrożenie ze strony prywatnego przewoźnika dla PKP Intercity. Pozwolenie jednak przyznano, a pierwsze połączenie będzie miało miejsce prawdopodobnie 10 grudnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PKP Intercity nie chce więcej pociągów DART od PESY

Jestem zadowolony, że mogłem wydać pozytywną decyzję nowemu przewoźnikowi. Konkurencja na torach zwiększa szansę, że pasażer otrzyma atrakcyjną ofertę: wymusza rywalizację w zakresie cen przejazdu, komfortu i jakości obsługi – tłumaczy Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Dodał również: Ważne jest też, aby odbywała się w ramach wyznaczonych przepisami prawa, tak by poprawiała sytuację podróżnych. Nie chcemy dopuścić do tego, aby na przykład w dłuższej perspektywie pogorszyła się częstotliwość połączeń.

Wniosek dotyczy jednej pary pociągów na trasie między Pragą i Krakowem, które mają kursować codziennie. Leo Express przygotował trzy wersje trasy. To będą wygodne, nocne połączenia. Na pewno będziemy mieć konkurencyjne ceny. Ceny biletów będą zaczynały się już od 19 PLN, a im więcej pasażerów będzie z nami podróżować, tym ceny będą mogły być niższe – wskazuje Jančovič.

Z naszych informacji portalu fly4free.pl pociąg ma startować w Krakowie o 04:30 i dojeżdżać do Pragi na 11:39. W drogę powrotną pociąg będzie będzie wyjeżdżał z Pragi o 16:10 i o 23:30 planowo będzie w Krakowie. Do tej pory pociągi Leo Express jeździły na Słowacji, w Czechach i Niemczech.

Kresy.pl / fly4free.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply