W ubiegłym tygodniu w Czechach odbył się mecz Sparty Praga z Oceláři Trzyniec. Mecz był elementem rozgrywek czeskiej Tipsport extraligi. “Polscy Żydzi!” – skandowali kibice Sparty Praga pod adresem rywali. Okrzyki wywołały skandal.

Zaciętą rywalizację między drużynami dało się wyczuć od początku meczu. Miały miejsce liczne przepychanki. W drugiej tercji z sektora zajmowanego przez kibiców Sparty Praga pod adresem przeciwników padło hasło “Polscy Żydzi” – podał portal hokej.net w sobotę. Siedziba zespołu HC Ocelari Trinec znajduje się w miejscowości Trzyniec, bezpośrednio przy granicy z Polską. Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla HC Ocelari Trinec.

Martin Ruzicka, gracz drużyny z Trzyńca, odniósł się do zachowania kibiców. “Trudno jest to komentować. Ludzie płacą za bilety i mogą wyzywać jak chcą. Ale już chyba się z chłopakami do tego przyzwyczailiśmy, więc nawet tego nie zauważyliśmy” – powiedział.

Od tego zachowania swoich fanów odcięły się władze Sparty Praga. “Bardzo się cieszymy, że znów możemy grać z zapełnionymi trybunami. Z naszymi kibicami od dawna nie było żadnych problemów. Dobrze wspierają klub i popychają go do przodu. Od tego jednego ekscesu niektórych z nich musimy się zdystansować. Wierzymy, że podobna rzecz już nigdy więcej się nie zdarzy. Na kibicowanie niezgodne z duchem fair play nie ma miejsca w hokeju” – napisano w oświadczeniu klubu.

Rzecznik klubu Sparta także odniósł się do zachowania kibiców na Twitterze. Podkreślił, że na tego typu zachowania nie ma miejsca na trybunach w hali Sparty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: “Ty biała k…”. Rasistowski skandal na meczu NBA

Zdarzenie wywołało falę komentarzy w czeskich mediach. “Smutny moment, który w oczach wielu przyćmił bajeczne hokejowe widowisko” – napisał w swoim komentarzu dziennikarz czeskiej gazety “Sport” Ondřej Kuchař. “W piątek kibice Sparty dotknęli dna elementarnego humanizmu. Po ostrej bójce między zawodnikami “kocioł” gospodarzy zaczął pod adresem trzynieckich hokeistów skandować okrzyk: “Polscy Żydzi!”. (…) To było w emocjach, zdarzyło się tylko raz i później już się nie powtórzyło. Ale czy to jest wymówka? Oczywiście nie” – dodał. Wyraził opinię, że Sparta powinna zostać surowo ukarana za okrzyki swoich kibiców.

hokej.net / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply