W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku o azyl w Czechach wystąpiło 512 cudzoziemców. To o 62 więcej, niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Informacje na ten temat podał w piątek departament polityki azylowej i migracyjnej czeskiego MSW. Najwięcej wniosków, 133, złożyli obywatele Ukrainy. To zarazem o 40 przypadków mniej niż rok wcześniej. Wzrosła jednak liczna wniosków ze strony obywateli Gruzji (67 wniosków, o 43 więcej niż przed rokiem), Iraku (34 wnioski, o 28 więcej) i Wietnamu (31 wnioski, o 6 więcej). Ponadto, po ponad 20 wniosków złożyli obywatele Rosji, Uzbekistanu i Turcji.

W tym samym okresie w tym roku, azyl przyznano 16 osobom. W przypadku 54 osób przyznano ochronę uzupełniającą, obowiązującą przez określony czas. Otrzymują ja przeważnie cudzoziemcy, którzy nie uzyskali azylu, ale w razie powrotu do kraju groziłoby im niebezpieczeństwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W opisywanym czasie w 547 przypadkach czeskie władze odmówiły azylu, bądź wstrzymały postępowanie azylowe. Dalsze 742 wnioski oczekiwały na rozpatrzenie.

W 2017 roku o azyl w Republice Czeskiej wystąpiło 1450 osób, nieco mniej, niż w roku poprzednim. Najwięcej takich wniosków złożono w 2001 roku – było ich wówczas ponad 18 tysięcy.

Przeczytaj: Do Polski przybywa coraz więcej cudzoziemców [+GRAFIKA]

Czytaj także: Urząd ds. Cudzoziemców: O ochronę w Polsce najczęściej starają się Rosjanie

PAP / interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz