Niedzielne wybory parlamentarne w Chorwacji wygrała rządząca centroprawicowa Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ), która uzyskała 61 miejsc w 151-osobowym parlamencie – wynika z sondaży exit poll, które zostały przeprowadzone przez chorwacką państwową telewizję.

Z przeprowadzonych przez chorwacką telewizję państwową sondaży exit poll wynika, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych zwyciężyła partia rządząca – centroprawicowa Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) – informuje agencja „Reuters”. Wyniki badania wskazują, że uzyskała ona 61 miejsc w 151-osobowym parlamencie Chorwacji.

Na drugim miejscu znalazło się opozycyjne ugrupowanie Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP) oraz jej sojusznicy, zdobywając 44 mandaty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Chorwacja odrzuca oskarżenia o znęcanie się fizyczne nad imigrantami

Trzecie miejsce zajął eurosceptyczny i nacjonalistyczny Ruch Ojczyźniany Miroslava Szkoro, zdobywając w parlamencie 16 miejsc.

Koalicja Zielona Lewica, która skupia małe partie lewicowe, według badania otrzymała 8 mandatów.  Taki sam wynik odnotowała konserwatywna partia Most Niezależnych List.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dane Państwowej Komisji Wyborczej Chorwacji (DIP) sugerują niską frekwencję wyborczą, która zdaniem komentatorów spowodowana jest zagrożeniem epidemiologicznym wynikającym z pandemii koronawirusa. Frekwencja o 16:30 czasu lokalnego (14:30 UTC / GMT) wynosiła około 34 procent.

Zobacz także: Karnawał w Chorwacji: spalono kukłę „homoseksualnej rodziny” [+ VIDEO]

reuters.com / dw.com / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz