W niedzielę w chorwackim mieście Imotski podczas festiwalu karnawałowego spalono kukłę pary homoseksualistów z ich adoptowanym dzieckiem.

Jak podaje Euronews, spalenie kukły odbyło się w obecności kilkuset widzów przy dźwiękach żałobnej muzyki. Na opublikowanym na YouTube wideo widać, że para całuje się, a do twarzy ich „dziecka” jest przyczepiona fotografia mężczyzny, prawdopodobnie polityka.

Zdarzenie wywołało oburzenie aktywistów LGBT i ich zwolenników, którzy uważają, że doszło do szerzenia nienawiści wobec homoseksualistów. Spalenie kukły potępił też prezydent Chorwacji Zoran Milanovic. Arsen Bauk, parlamentarzysta z Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Innego zdania jest burmistrz miasta Imotski Ivan Budalic, który nie sądzi, by intencją organizatorów było zranienie kogokolwiek. Organizatorzy twierdzą, że po prostu szanują tradycję.

„Pozostajemy konserwatywni i przywiązani do tradycji. Dziecko powinno być pod opieką matki” – powiedział jeden z organizatorów lokalnym mediom.

Jak pisze agencja Reutera, palenie kukieł polityków w karnawale ma w Chorwacji długą tradycję. Agencja doszukała się też podobnego zdarzenia w 2018 roku – wówczas podczas imprezy w Kasteli uczestnicy imprezy karnawałowej spalili książkę dla dzieci z obrazkami przedstawiającymi „rodziców tej samej płci”.

W 2013 roku prawie dwie trzecie Chorwatów zagłosowało w referendum za wpisaniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Pary osób tej samej płci mogą jednak zawierać związki partnerskie. Nie mają prawa do adopcji, ale na początku tego roku Sąd Najwyższy Chorwacji orzekł, że mogą zostawać rodzicami zastępczymi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Na wyborach „Mister Gay 2019” poderżnięto gardło kukle abp. Jędraszewskiego

Kresy.pl / Reuters / Euronews / O2.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Czeslaw :

    ” ale na początku tego roku Sąd Najwyższy Chorwacji orzekł, że mogą zostawać rodzicami zastępczymi.” W krajach demokratycznych sądy niszcz a raczej w dużej części już zniszczyły zasady demokracji. Obecnie w świecie euroatlantyckim nie liczy się głos społeczeństwa czy aktualnej władzy tylko decyzje sądów, które wykraczają poza swoje kompetencje. To po co wybory? Sądy w świecie tzw. zachodnim wpłynęły na demoralizację i upadek społeczeństw. LBGT i gender to koniec naszej cywilizacji.