W poznańskim klubie „Punto Punto” w trakcie występu tzw. drag queen doszło do poderżnięcia gardła kukle z wizerunkiem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

W minioną sobotę w klubie „Punto Punto” w Poznaniu odbywała się gala finałowa konkursu „Mister Gay 2019”. Elementem gali był występ mężczyzny przebranego za kobietę o pseudonimie Mariolkaa Rebell. Jak wynikało ze zdjęć opublikowanych później na facebookowym profilu PrideNews.pl, mężczyzna ten imitował poderżnięcie gardła kukle z naklejonym wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Na koszulce drag queen pojawiła się wówczas czerwona plama mająca przypominać krew.

Jak później przekazał mediom właściciel „Punto Punto” Sergiusz Wróblewski, występ „spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności”.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, organizatorzy imprezy wyrazili dezaprobatę wobec występu Mariolkaa Rebell. „W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów. Konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji” – napisano na facebookowym profilu organizatorów. Organizatorzy podkreślili, że sprzeciwiają się „wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw”.

Przeprosił też Mariolkaa Rebell, który przyznał, że występ „przybrał kształt przekraczający granice wyrażania siebie”. Drag queen twierdził, że kukła wyrażała nie osobę duchownego, lecz jego poglądy i wypowiedzi.

Makabrycznego występu zdawał się bronić natomiast właściciel klubu, który powiedział Głosowi Wielkopolskiemu, że występ był reakcją przede wszystkim na słowa biskupa Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Twierdził też, że podobne wystąpienia biskupów mają odwrócić uwagę od pedofilii w Kościele.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w homilii podczas Mszy Św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski powiedział, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Według relacji portalu archidiecezji krakowskiej, słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami.

W ostatnią sobotę tysiące katolików zgromadziło się na modlitewnym czuwaniu pod Oknem Papieskim krakowskiej kurii, demonstrując w ten sposób solidarność z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim.

Kresy.pl / Głos Wielkopolski / TVP Info / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz