Chiny wezwały swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało obywateli Chin do opuszczenia Ukrainy – poinformował portal Global Times.

Chiny wezwały w sobotę swoich obywateli, którzy nadal przebywają na Ukrainie, do wzmocnienia środków bezpieczeństwa i ewakuacji kraju w związku z ciężką sytuacją bezpieczeństwa na Ukrainie – poinformował portal Global Times.

Apel został wystosowany przez MSZ i ambasadę Chin na Ukrainie w komunikacie prasowym.

„Ambasada Chin na Ukrainie pomoże w zorganizowaniu ewakuacji i przerzutu potrzebującego personelu. Osoby przebywające na Ukrainie powinny jak najszybciej skontaktować się z ambasadą i zarejestrować swoje dane osobowe. Osoby, które dobrowolnie ewakuują się i przenoszą same proszone są o zgłoszenie się do misji dyplomatycznej” – podają anglojęzyczne chińskie media.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 10 października siły rosyjskie przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na ponad ukraińskich 20 miast, w tym na centrum Kijowa. Informowano o atakach na Zaporoże, cele w obwodach lwowskim i winnickim, a także o wybuchach m.in. w Odessie i Krzywym Rogu. Ukraiński sztab podał, że wystrzelono 84 pociski manewrujące i 24 drony, w tym 13 irańskich maszyn typu Shahed-136. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 43 pociski i 13 dronów. Według strony ukraińskiej poniedziałkowy intensywny ostrzał kraju przez Rosjan uszkodził kilkadziesiąt obiektów infrastruktury krytycznej.

Rząd w Kijowie wezwał obywateli całego kraju do ograniczenia zużycia energii elektrycznej.

Dzień później rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że Rosja w ramach ataków rakietowych bierze na cel ukraińską infrastrukturę wojskową i energetyczną.

Kresy.pl/Global Times

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz