Ukraińcy oszacowali straty w infrastrukturze

Według strony ukraińskiej dzisiejszy intensywny ostrzał kraju przez Rosjan uszkodził kilkadziesiąt obiektów infrastruktury krytycznej.

Informacje takie przytoczyła agencja informacyjna RIA Nowosti powołując się kanał ukraińskiej policji na Telegramie. Według niej w wyniku trwających w poniedziałek rosyjskich ataków rakietowych i dronowych zniszczonych lub uszkodzonych zostało 70 obiektów, ze czego 29 zaklasyfikowano jako obiekty infrastruktury krytycznej. Nie skonkretyzowano jednak jakie to obiekty.

RIA Nowosti przytoczyła też oświadczenia prezydenta Władimira Putina, który w czasie spotkania z członkami Rady Bezpieczeństwa Rosji powiedział, że dzisiejsze ataki są odwetem za sobotnie wysadzenie Mostu Krymskiego oraz innych obiektów infrastruktury krytycznej w Rosji, które określił mianem terrorystycznych. Putin zapowiedział przy tym, że Rosja będzie ostro reagować na kolejne próby realizowania na jej terytorium, jak to ujęła rosyjska agencja, aktów terrorystycznych.

Tymczasem władze Ukrainy podały nową liczbę ofiar śmiertelnych poniedziałkowych rosyjskich ataków. Ich liczba wzrosła do 11, jak przytoczyła agencja informacyjna UNIAN. Obrażenia odniosły 64 osoby, podliczyła Państwowa Służba do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.

W Kijowie, we Lwowie, Tarnopolu, obwodach chmielnickim, dniepropietrowskim, żytomierskim, połtawskim, charkowskim, mikołajowskim, sumskim i iwano-frankowskim różnego rodzaju obiekty zostały w poniedziałek ostrzelane przez rosyjskie siły zbrojne przy pomocy dronów. Rosjanie użyli także dronów – amunicji krążącej.

Jak informowaliśmy, w sobotę 8 października br. na Moście Krymskim nad Cieśniną Kerczeńską w wyniku eksplozji i pożaru zawaliły się dwa przęsła drogowe mostu. Zapalił się też skład kolejowy z cysternami. Ruch na moście został czasowo wstrzymany. W niedzielę ruch odbywał się na jednej jezdni mostu drogowego. Przywrócono również ruch na moście kolejowym.

ria.ru/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply