W poniedziałek rano dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i dwóch świętokrzyskich przedsiębiorców zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kobieta jest radną świętokrzyskiego sejmiku i kandydatką PSL w wyborach do Senatu.

55-letniej Małgorzatę S. zatrzymano około godz. 9 rano. Według rzecznika CBA, Jacka Dobrzyńskiego, były to działania własne CBA w tzw. trybie niecierpiącym zwłoki, które na tym etapie nie wymagają udziału prokuratury. Kobieta jest kandydatka PSL do Senatu z okręgu nr 82, obejmującego Kielce i powiat kielecki. Małgorzata S. – Teraz wykonujemy z zatrzymaną osobą czynności procesowe – dodał rzecznik. W związku z domniemana sprawą korupcyjną zatrzymano także dwóch świętokrzyskich przedsiębiorców.

Małgorzata S. jest dyrektorką PUP w Kielcach i radną sejmiku województwa świętokrzyskiego, w którym przewodniczy komisji budżetu i finansów. Ponadto, jest członkiem zarządów struktur terenowych PSL w powiecie kieleckim i w gminie Piekoszów. Do momentu wyjaśnienia sprawy została czasowo zawieszona w prawach członka.

PAP / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz