Peter Ford, były ambasador Wielkiej Brytanii w Syrii, stwierdził w rozmowie z BBC Radio, że rzekomy atak chemiczny w Dumie to prawdopodobnie prowokacja islamistów.

Ford uważa, że nie ma dowodów na odpowiedzialność rządu syryjskiego za rzekomy atak chemiczny w Dumie. Były brytyjski dyplomata zwrócił uwagę na to, że źródła, które twierdzą, że nastąpił atak z użyciem broni chemicznej, są proislamistycznymi ośrodkami propagandy i że incydent został prawdopodobnie zainscenizowany i prawdopodobnie nikt nie zginął.

Przypomnijmy, że zołnierze syryjskiej armii opublikowali zdjęcie sprzed Wielkiego Meczetu w Dumie pod Damaszkiem, do niedawna będącego kwaterą lokalnych islamistów.

Zdjęcie przedstawiające tłum ludzi pod Wielkim Meczetem w Dumie, we Wschodniej Ghucie, na którym zawieszono dużych rozmiarów flagę państwową opublikował portal Al Masdar News. Według portalu, jest to dowód, że obiekt, który jeszcze niedawno był siedzibą sztabu islamistycznej organizacji Dżaisz al-Islam, znajduje się już pod kontrolą syryjskich sił rządowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Zero Hedge
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    uvara :

    Nic już mnie nie zdziwi, w Syrii jest już całe hollywood, masowo produkujące filmiki z „ataków” reżimu i Rosjan (słynne białe hełmy, zaczynające ratować „uwięzionych” i „rannych” w gruzach na komendę), oczywiście wyreżyserowane i sfinansowane przez Amerykańców.