Zdaniem posła Grzegorza Brauna, jednego z liderów Konfederacji, „Zjednoczona Koalicja Covidowo-Wojenna” nie waha się popychać naród polski wraz z całym państwem i jego „wątłymi aktywami”, głębiej ku wojnie.

W czwartek w Sejmie poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, podczas swojego wystąpienia na koniec posiedzenia wystosował apel, który określił mianem „listu w butelce”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Może ktoś wyłowi… kto ciekaw, jak się sprawy mają. A sprawy tak się mają, że „Zjednoczona Koalicja Covidowo-Wojenna”, trzyma władze, rząd nad naszymi pieniędzmi, naszym zdrowiem, życiem – powiedział poseł. Dodał, że tak jak przez poprzednie dwa lata, w czasie pandemii, ta koalicja nie wahała się ryzykować życiem i zdrowiem Polaków, „tak teraz nie waha się popychać naród polski wraz z całym państwem, z jego autorytetem i wątłymi aktywami, głębiej ku wojnie”.

Przeczytaj: Braun: pomagajmy, ale tak, by nie tracić własnego państwa

Zdaniem Brauna, w przestrzeni publicznej dominują osoby, które Roman Dmowski określał jak tych, którzy najwyraźniej bardziej Rosji nienawidzą niż Polskę kochają. Zaznaczył, że koło Konfederacji, choć „z różnym głosem, ale jednak odrębnym” , jako jedyni w Sejmie sprzeciwiają się przenoszeniu kosztów wszystkich tych operacji na naród polski i „narzuceniu tego ryzyka”. Przyznał, że większość odbiorców nie jest w stanie rozeznać się „w tych mgłach wojny, które przesłaniają realne problemy”.

– Jakie są realne problemy? [To] Rachunki za gaz, za prąd, które będą rosnąć, podatki jawne i ukryte, inflacja, sięganie Polakom podstępnie do ich kieszeni, naród okradany przez własną władzę… A teraz, tak jak przez dwa lata było dobre wytłumaczenie, że walka z mniemaną pandemią musi trwać, ta teraz wiadomo, czyja wina – wina Putina – powiedział poseł Konfederacji.

– „Adam Słodowy radzi: dziś pokażę państwu, jak przerobić maseczkę na chorągiewkę ukraińską!”. Lud polski pociesza się takimi żartami – dodał.

– Ale tych chorągiewek tu się więcej przewinęło: czerwone, tęczowe… A to jest Polska, nie banderland, nie Polin, nie land eurokołchozowy i nie…- mówił jeszcze Braun, jednak prowadzący obrady wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy wyłączył mu mikrofon, pod pretekstem upływu przewidzianego czasu na wypowiedź.

ZOBACZ: Braun: to nie pomoc uchodźcom, to masowe przesiedlenie [+VIDEO]

Zobacz także: Braun domagał się godnego miejsca dla polskiej flagi w Sejmie. Zagłuszyły go krzyki posłów [+VIDEO]

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Roman1
  Roman1 :

  Jedynie Konfederacja Korony Polskiej z p. Braunem na czele ma obecnie odwagę mówić prawdę. Jego k0nferencje prasowe są wyjątkiem w chórze kłamstw, znieważeń pod adresem Putina i wychwalania banderowców – potomków morderców. Grzegorz Braun jako jedyny sprawiedliwy?

  • mayo
   mayo :

   Ruscy też niech dobrze zapamiętają, Polska to nie Putrerstan. Zagrożeniem dla Polski są Ruscy. Od wieków Ruscy to zakała Europy. Mają tak wielki kraj ale ciągle im mało, dla tego napadają na sąsiadów, taka mentalność nazisty, bolszewika, kołchoźnika i terrorysty.