Na niedzielnym wiecu Rafała Trzaskowskiego próżno było szukać biało-czerwonych flag. Na zaskakujące zjawisko zwrócili uwagę komentatorzy.

Podczas niedzielnego wiecu Rafał Trzaskowskiego w ogóle nie było widać biało-czerwonych flag. Wspomniany fakt zwrócił uwagę komentatorów.

Wieczór wyborczy kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowskiego odbywał się w okolicach Zamku Królewskiego. Miał formułę otwartego spotkania. W dłoniach uczestników próżno było szukać biało-czerwonych flag.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Barwy narodowe nie były obecne także na scenie, na której występował kandydat.

Poniżej znajduje się nagranie przedstawiające fragment wieczoru wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, opublikowane na kanale „naTemat.pl” w serwisie YouTube.

Dziwne zjawisko było szeroko komentowane w mediach społecznościowych.

„Polskich flag nie ma koło Trzaskowskiego. Po prostu nie ma” – napisał Sławomir Jastrzębowski na Twitterze.

„W sztabie Trzaskowskiego nie ma ani jednej biało-czerwonej flagi” – skomentował sytuację Rafał Ziemkiewicz.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W sztabie Trzaskowskiego to tak 'przypadkiem’ zapomnieli o barwach biało-czerwonych?
Nawet pół flagi nie ma na scenie” – napisał Piotr Wojtowicz.

„Czy ktoś widział choćby jedną polską flagę na scenie w plenerowym sztabie Rafała Trzaskowskiego? Jedną w tłumie widziałem. :-)” – czytamy na profilu Stanisława Janeckiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podała w poniedziałek rano cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Pokazują one, że w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zaś 48,79 proc. Szef PKW oświadczył, że są to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

Frekwencja wyborcza wyniosła w niedzielę 68,12 proc.

Andrzej Duda uzyskał 10 413 094 głosów, zaś Rafał Trzaskowski 9 921 219.

Przewaga urzędującego prezydenta okazała się większa niż sugerowały sondaże exit poll i late poll, o których pisaliśmy wcześniej.

twitter.com / youtube.com / dorzeczy.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. 1000_szabel
    1000_szabel :

    Z całym szacunkiem, ale chyba prosiłem już raz, byście nie zamieniali się w tzw. mendia i nie manipulowali. Nie piszcie, że w ogóle nie było biało-czerwonych flag. I jeden z komentatorów, którego tu cytujecie, przyznał, że widział jedną flagę i ja wczoraj widziałem jedną dużą flagę Polski w tłumie w ujęciu tego wiecu w TVP. Dodatkowo na tym filmiku od Lisa widać też flagi (choć w tym wypadku nie jestem pewien, czy to akurat polskie flagi były: ujęcia 11:42 oraz 11:50). Przy Trzaskowskim i w otoczeniu jego sztabu w istocie flag nie było (co mnie szczególnie nie dziwi u polskojęzycznych), ale tytuł tego artykułu jest jawnym przekłamaniem. Jeszcze raz, proszę, nie zamieniajcie się w tzw. mendia. Nie w tym kierunku chcemy iść.