Wyniki badania exit poll wykonanego przez Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu pokazują, że II turę wyborów prezydenckich wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 50,4 proc. Na Rafał Trzaskowskiego głosowało zaś 49,6 proc. wyborców. Wyniki zostały podane w niedzielę o godzinie 21. Wyniki sondażu wskazują na wyjątkowo wysoką frekwencję.

Według wyników sondażu exit poll wykonanego przez Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu, II turę wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda, otrzymując 50,4 proc. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski otrzymał zaś 49,6 proc. głosów. Wyniki sondażu wskazują na wyjątkowo wysoką frekwencję.

Według badania frekwencja wyborcza wyniosła 68,9 proc.

Różnica pomiędzy wynikami obydwu kandydatów wynosi zaledwie zaledwie 0,8 punktu procentowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niedzielne badanie exit poll nie wskazuje wyraźnie, który z kandydatów wygrał wybory, ponieważ wyniki sondażu mogą różnić się od oficjalnych o 2 punkty procentowe.

Oficjalne wyniki zostaną podane przez Państwową Komisję Wyborczą najwcześniej w poniedziałek, po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach.

Zobacz także: Policja: Odnotowano 382 incydenty związane z wyborami

Polsat / TVN24 / TVP Info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz