Wyniki sondażu late poll: Rośnie przewaga Andrzeja Dudy

Wyniki sondażu late poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP pokazują, że II turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, uzyskując wynik 50,8 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał zaś 49,2 proc. W porównaniu do podawanych wcześniej wyników badania exit poll wzrosła przewaga Andrzeja Dudy.

Wyniki badania late poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP wskazują, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 50,8 proc. głosów. W porównaniu do podawanych wcześniej wyników badania exit poll wzrosła przewaga Andrzeja Dudy.

W przypadku badania late poll margines błędu wynosi 2 pkt. procentowe, zaś różnica poparcia między kandydatami to w tym przypadku 1,6 pkt. proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, podane wcześniej wyniki sondażu exit poll wskazywały na mniejszą przewagę urzędującego prezydenta – 50,4 proc. do 49,6 proc.

Według exit poll, frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 68,9 proc.

Oficjalne wyniki zostaną podane przez Państwową Komisję Wyborczą najwcześniej w poniedziałek, po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach.

Polsat / TVN24 / TVP Info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz