Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu wynika, że w II turze wyborów prezydenckich 51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,5 proc. wyborów kandydata Konfederacji.

Wyniki Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu wynika, że w II turze wyborów prezydenckich 51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, zaś 48,5 proc. na Rafała Trzaskowskiego – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W I turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca, trzecie miejsce, za urzędującym prezydentem i kontrkandydatem z Koalicji Obywatelskiej, zajął Szymon Hołownia z wynikiem 13,87 proc. Na kolejnym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji – 6,78 proc. Kolejne miejsce zajął kandydat Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,36 proc. Robert Biedroń z Lewicy otrzymał zaś 2,22 proc. głosów.

Reszta kandydatów uzyskała wyniki wyborcze poniżej 0,3 proc. poparcia: Stanisław Żółtek – 0,23 proc., Marek Jakubiak 0,17 proc., Paweł Tanajno 0,14 proc., Waldemar Witkowski 0,14 proc., Mirosław Piotrowski 0,11 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

99,1 proc. wyborców Andrzeja Dudy z I tury wyborów prezydenckich oddało na niego głos ponownie. W przypadku wyborców Trzaskowskiego – 99,3 proc. oddało ponownie głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

W przypadku wyborców Szymona Hołowni, w II turze zdecydowana większość oddała głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego – 85,5 proc. Na Andrzeja Dudę głos oddało 14,5 proc. wyborców Hołowni.

51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka oddało w II turze głos na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, zaś 48,5 proc. zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego.

Elektorat Ludowców postawił w większości na Trzaskowskiego (76,7 proc.). W przypadku Roberta Biedronia 84,2 proc. wyborców z I tury poparło w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podała w poniedziałek rano cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Pokazują one, że w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zaś 48,79 proc. Szef PKW oświadczył, że są to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

pap / rmf24.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz