Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu wynika, że w II turze wyborów prezydenckich 51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,5 proc. wyborów kandydata Konfederacji.

Wyniki Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu wynika, że w II turze wyborów prezydenckich 51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, zaś 48,5 proc. na Rafała Trzaskowskiego – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W I turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca, trzecie miejsce, za urzędującym prezydentem i kontrkandydatem z Koalicji Obywatelskiej, zajął Szymon Hołownia z wynikiem 13,87 proc. Na kolejnym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji – 6,78 proc. Kolejne miejsce zajął kandydat Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,36 proc. Robert Biedroń z Lewicy otrzymał zaś 2,22 proc. głosów.

Reszta kandydatów uzyskała wyniki wyborcze poniżej 0,3 proc. poparcia: Stanisław Żółtek – 0,23 proc., Marek Jakubiak 0,17 proc., Paweł Tanajno 0,14 proc., Waldemar Witkowski 0,14 proc., Mirosław Piotrowski 0,11 proc.

99,1 proc. wyborców Andrzeja Dudy z I tury wyborów prezydenckich oddało na niego głos ponownie. W przypadku wyborców Trzaskowskiego – 99,3 proc. oddało ponownie głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

W przypadku wyborców Szymona Hołowni, w II turze zdecydowana większość oddała głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego – 85,5 proc. Na Andrzeja Dudę głos oddało 14,5 proc. wyborców Hołowni.

51,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka oddało w II turze głos na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, zaś 48,5 proc. zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego.

Elektorat Ludowców postawił w większości na Trzaskowskiego (76,7 proc.). W przypadku Roberta Biedronia 84,2 proc. wyborców z I tury poparło w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podała w poniedziałek rano cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Pokazują one, że w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zaś 48,79 proc. Szef PKW oświadczył, że są to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

pap / rmf24.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz