Policja bostońska prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia posągu Najświętszej Marii Panny przed kościołem w dzielnicy Dorchester, do którego doszło w sobotę.

W sobotę podpalono posąg Matki Boskiej przed kościołem w Dorchester w Bostonie – podaje portal „10 Boston”. Bostońska policja prowadzi dochodzenie w opisywanej sprawie.

W sobotę około godziny 22 policja otrzymała zgłoszenie dotyczące podpalenia posągu. Po przybyciu do parafii św. Piotra funkcjonariusze zobaczyli, że podpalono posąg Najświętszej Maryi Panny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Boston, Virgin Mary statue, źr. Twitter

Boston, Virgin Mary statue, źr. Twitter

Zdaniem śledczych ktoś podpalił plastikowe kwiaty, które znajdowały się w rękach posągu, co spowodowało spalenie twarzy i górnej części monumentu.

Burmistrz Martin Walsh napisał w oświadczeniu: „Wszelkie akty nienawiści i wandalizmu względem miejsc kultu religijnego są głęboko zasmucające i niedopuszczalne. Bez względu na wyznanie naszym obowiązkiem jest szanowanie przekonań religijnych innych osób”.

„Jestem pewien, że bostońska policja zbada tę sprawę w pełnym zakresie, podobnie jak w przypadku każdego innego przypadku wandalizmu w naszym mieście” – dodał burmistrz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytamy, że posąg został postawiony przed kościołem parafii św. Piotra w Bostonie kilkadziesiąt lat temu na pamiątkę żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

Zobacz także: Profanacja w Dąbrowie Górniczej. Sprawca zatrzymany przez księży

nbcboston.com / bostonherald.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz