„Oczekujemy, że prezydent elekt zadba o stabilność państwa i będzie godnie je reprezentował. Zwycięzcę wyborów będziemy rozliczać ze złożonych obietnic i deklaracji przedstawianych w kampanii wyborczej” – czytamy w oświadczeniu Rady Liderów Konfederacji, które zostało przypomniane w niedzielę wieczorem. „Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo” – dodano we wpisie na portalu Facebook.

Rada Liderów Konfederacji przypomniała w niedzielnym komunikacie, że oczekuje od prezydenta elekta dbałości o stabilność państwa i godnego jego reprezentowania. Zaznaczono także, że ugrupowanie zamierza rozliczać głowę państwa z obietnic wyborczych. „Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo” – dodano we wpisie na portalu Facebook.

Konfederacja przypomniała w oświadczeniu, że przed II turą wyborów prezydenckich nie poparła żadnego z kandydatów, ponieważ „żaden z nich na to nie zasłużył”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Dziękujemy wszystkim działaczom i sympatykom sił skupionych w Konfederacji i wokół Komitetu Wyborczego Krzysztofa Bosaka za wielki wysiłek promocji naszych postulatów i naszego kandydata. To dzięki tej mobilizacji nasze propozycje programowe nadały merytoryczny ton finałowi kampanii wyborczej i przykuły uwagę mediów, sztabów i wyborców. W nadchodzących latach będziemy walczyć o nasze wartości z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją” – czytamy w oświadczeniu.

Konfederacja podkreśliła we wpisie na Facebooku, że jej wizja polega na „ciężkiej, merytorycznej pracy, wsłuchiwaniu się w głos obywateli i okazywaniu szacunku wyborcom”. Zaznaczono także, że w opinii ugrupowania szczególnie ważny jest „interes obywatelski”.

„Bądźcie z nami, teraz nadchodzi czas długiej i wytężonej pracy, rozwijania naszego ideowego środowiska, by dalej rosło w siłę! Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo!” – dodano we wpisie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podała w poniedziałek rano cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Pokazują one, że w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zaś 48,79 proc. Szef PKW oświadczył, że są to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

facebook.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz