„Oczekujemy, że prezydent elekt zadba o stabilność państwa i będzie godnie je reprezentował. Zwycięzcę wyborów będziemy rozliczać ze złożonych obietnic i deklaracji przedstawianych w kampanii wyborczej” – czytamy w oświadczeniu Rady Liderów Konfederacji, które zostało przypomniane w niedzielę wieczorem. „Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo” – dodano we wpisie na portalu Facebook.

Rada Liderów Konfederacji przypomniała w niedzielnym komunikacie, że oczekuje od prezydenta elekta dbałości o stabilność państwa i godnego jego reprezentowania. Zaznaczono także, że ugrupowanie zamierza rozliczać głowę państwa z obietnic wyborczych. „Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo” – dodano we wpisie na portalu Facebook.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Konfederacja przypomniała w oświadczeniu, że przed II turą wyborów prezydenckich nie poparła żadnego z kandydatów, ponieważ „żaden z nich na to nie zasłużył”.

„Dziękujemy wszystkim działaczom i sympatykom sił skupionych w Konfederacji i wokół Komitetu Wyborczego Krzysztofa Bosaka za wielki wysiłek promocji naszych postulatów i naszego kandydata. To dzięki tej mobilizacji nasze propozycje programowe nadały merytoryczny ton finałowi kampanii wyborczej i przykuły uwagę mediów, sztabów i wyborców. W nadchodzących latach będziemy walczyć o nasze wartości z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją” – czytamy w oświadczeniu.

Konfederacja podkreśliła we wpisie na Facebooku, że jej wizja polega na „ciężkiej, merytorycznej pracy, wsłuchiwaniu się w głos obywateli i okazywaniu szacunku wyborcom”. Zaznaczono także, że w opinii ugrupowania szczególnie ważny jest „interes obywatelski”.

„Bądźcie z nami, teraz nadchodzi czas długiej i wytężonej pracy, rozwijania naszego ideowego środowiska, by dalej rosło w siłę! Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPiS-u i naprawimy nasze państwo!” – dodano we wpisie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podała w poniedziałek rano cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Pokazują one, że w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zaś 48,79 proc. Szef PKW oświadczył, że są to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

facebook.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz