Wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że coraz bardziej rozbudowana polityka socjalna PiS połączona ze ściąganiem coraz większej liczby imigrantów oznacza, że z każdym rokiem trafia do nich coraz więcej środków pochodzących z kieszeni podatników.

Jak informowaliśmy wcześniej, sobotnia konwencja PiS posłużyła szefowi tej partii, Jarosławowi Kaczyńskiemu do zaprezentowania nowych obietnic wyborczych. Dotyczą one poszerzenia świadczenia 500+ na pierwsze dziecko, 0 proc.- PIT dla młodych, obniżenie PITu pracowniczego i „trzynastej” emerytury.

– Mamy bardzo mocne argumenty. Teraz wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy pracować (…). Zaczęliśmy konwencją drogę dotarcia do każdego Polaka. Ta droga musi nam przynieść sukces. To będzie sukces Polski, sukces Polaków, szansa na dogonienie, by polska europejskość była europejskością pod każdym względem – mówił Kaczyński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obietnice i zapowiedzi lidera PiS skomentował na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Zwrócił uwagę, że coraz bardziej rozbudowana polityka socjalna PiS połączona ze ściąganiem coraz większej liczby imigrantów oznacza, że z każdym rokiem trafia do nich coraz więcej środków pochodzących z kieszeni podatników.

”Ale wiecie, że rozwijana przez rząd PiS hojna polityka socjalna połączona z przemilaczną dziś, ale stale i konsekwentnie realizowaną masową imigracją, prowadzi do tego, że z każdym rokiem coraz większa część ściąganych podatków trafia prosto do imigrantów? Wiecie o tym, prawda?” – napisał Bosak.

 

Przeczytaj: Bosak: zmiana Polski w państwo wielonarodowe, wielokulturowe to samobójczy pomysł

W innym komentarzu prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki ironizował, że prezes PiS zamiast realnych reform czy zmiany polityki zagranicznej proponuje „dosypywanie pieniędzy z budżetu”.

Z kolei zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki (Kukiz’15), „PiS rozwiązał worek z obietnicami”. Zaznaczył, że zamiast nich podobne efekty dałoby natychmiastowe podniesienie kwoty wolnej od podatku do poziomu 30 tys. zł, a docelowo także likwidacja PIT.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz