Boeing zwalnia 12 000 pracowników

Boeing rozpoczął zwalnianie ponad 12 tysięcy pracowników – poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters. Największy amerykański koncern lotniczy dokonuje restrukturyzacji w obliczu pandemii koronawirusa.

Jak poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters, Boeing zwolni ponad 12 tysięcy pracowników w związku z restrukturyzacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

Boeing ujawnił również, że planuje kilka tysięcy dodatkowych zwolnień w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jeżeli sytuacja w Stanach Zjednoczonych się nie poprawi.

Zobacz też: „Global Times”: Chiny planują restrykcje względem amerykańskich firm, m.in. Apple, Qualcomm, Cisco i Boeinga

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Firma ogłosiła w kwietniu, że do końca 2020 roku zmniejszy swój stan zatrudnienia na świecie o 10% czyli o około 160 000 pracowników. Koncern ogłosił w środę, że 5520 pracowników w USA podejmie dobrowolne zwolnienia i odejdzie w najbliższych tygodniach. Boeing ujawnił również, że w tym tygodniu powiadomi 6770 pracowników o przymusowych zwolnieniach.

Dyrektor naczelny Dave Calhoun przekazał pracownikom w e-mailu, że „niszczycielski wpływ pandemii na przemysł lotniczy oznacza głębokie ograniczenie liczby komercyjnych odrzutowców i usług, których nasi klienci będą potrzebować w ciągu najbliższych kilku lat, co z kolei oznacza mniej miejsc pracy na naszych liniach i w naszych biurach. … Szkoda, że nie było innego wyjścia”.

Zobacz też: Boeing restartuje produkcje komercyjnych samolotów

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Redukcja miejsc pracy obejmuje ponad 9800 pracowników w stanie Waszyngton. Boeing potwierdził w środę, że „kilka tysięcy pozostałych zwolnień nastąpi w kolejnych transzach w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Firma spodziewa się wznowić dostawy Boeinga 737 MAX w trzecim kwartale po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych. Produkcja ma się rozpocząć ponownie na niskim poziomie w drugim kwartale, a następnie stopniowo rosnąć do 31 samolotó w ciągu miesiąca.

Zobacz też: Bloomberg: Koronawirus może zakończyć 16-letni boom dla Boeinga i Airbusa

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz