Według ostatniego sondażu centrum Socis, ¾ Ukraińców uważa, że sytuacja w ich kraju jest napięta lub wręcz przypomina beczkę prochu. Ponadto, co trzeci Ukrainiec jest zdania, że Ukraina powinna mieć swoją własną ścieżkę rozwoju i polegać na swoich zasobach.

W piątek Centrum Badań Społecznych i Marketingowych „Socis” przedstawiło wyniki nowego sondażu, z którego wynika, że zdaniem 67,6 proc. Ukraińców sytuacja na Ukrainie jest napięta. Jedynie 19,9 proc. ankietowanych uważa, że jest stabilna. Jednocześnie 8,9 proc. jest zdania, że sytuacja przypomina gotową do podpalenia rozpałkę czy przysłowiową beczkę prochu.

Ukraińców zapytano też, w jakim kierunku idą wydarzenia w ich kraju. Najwięcej, bo blisko połowa (48,6 proc.) odpowiedziała, że w niektórych sprawach w dobrym, a w niektórych w złym. 20 proc. twierdzi, że wszystko na Ukrainie zmierza w złym kierunku, a 25,9 proc., że w dobrym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem 35,8 proc. ukraińskich respondentów, Ukraina powinna mieć swoją własną ścieżkę rozwoju i polegać wyłącznie na swoich zasobach. 31,7 proc. Ukraińców popiera potrzebę dążenia do wejścia do Unii Europejskiej. Z kolei 15,9 proc. uważa, że Ukraina potrzebuje zarówno integracji z UE, jak i rozwijania bliskich relacji z sąsiednimi krajami na wschodzie.

Tylko 12,5 proc. ankietowanych opowiedziało się w tym badaniu za przywróceniem przyjaznych relacji z Rosją i krajami WNP.

Badanie przeprowadzono na przełomie maja i czerwca na grupie 4 tys. osób. Błąd statystyczny wynosi 1,6 proc.

Przeczytaj: Ukraina: prorosyjski polityk najlepszym kandydatem na premiera [SONDAŻ]

Czytaj także: Ukraina: partia Zełenskiego wciąż dominuje w sondażach [SONDAŻ]

Interfax.com.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz