Według ostatniego sondażu centrum Socis, ¾ Ukraińców uważa, że sytuacja w ich kraju jest napięta lub wręcz przypomina beczkę prochu. Ponadto, co trzeci Ukrainiec jest zdania, że Ukraina powinna mieć swoją własną ścieżkę rozwoju i polegać na swoich zasobach.

W piątek Centrum Badań Społecznych i Marketingowych „Socis” przedstawiło wyniki nowego sondażu, z którego wynika, że zdaniem 67,6 proc. Ukraińców sytuacja na Ukrainie jest napięta. Jedynie 19,9 proc. ankietowanych uważa, że jest stabilna. Jednocześnie 8,9 proc. jest zdania, że sytuacja przypomina gotową do podpalenia rozpałkę czy przysłowiową beczkę prochu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ukraińców zapytano też, w jakim kierunku idą wydarzenia w ich kraju. Najwięcej, bo blisko połowa (48,6 proc.) odpowiedziała, że w niektórych sprawach w dobrym, a w niektórych w złym. 20 proc. twierdzi, że wszystko na Ukrainie zmierza w złym kierunku, a 25,9 proc., że w dobrym.

Zdaniem 35,8 proc. ukraińskich respondentów, Ukraina powinna mieć swoją własną ścieżkę rozwoju i polegać wyłącznie na swoich zasobach. 31,7 proc. Ukraińców popiera potrzebę dążenia do wejścia do Unii Europejskiej. Z kolei 15,9 proc. uważa, że Ukraina potrzebuje zarówno integracji z UE, jak i rozwijania bliskich relacji z sąsiednimi krajami na wschodzie.

Tylko 12,5 proc. ankietowanych opowiedziało się w tym badaniu za przywróceniem przyjaznych relacji z Rosją i krajami WNP.

Badanie przeprowadzono na przełomie maja i czerwca na grupie 4 tys. osób. Błąd statystyczny wynosi 1,6 proc.

Przeczytaj: Ukraina: prorosyjski polityk najlepszym kandydatem na premiera [SONDAŻ]

Czytaj także: Ukraina: partia Zełenskiego wciąż dominuje w sondażach [SONDAŻ]

Interfax.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz