Od 18 czerwca bieżącego roku pociągi nie będą już kursować na trasie z Polski do Kowla i Zdołbunowa. Spółki kolejowe zdecydowały się na likwidację połączenia.

Koleje Ukraińskie podjęły decyzję o likwidacji połączenia Zdołbunów-Kowel-Chełm, poinformował we wtorek portal Rynek Kolejowy. Informacja została potwierdzona przez Agnieszkę Serbeńską z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Przestaną zatem jeździć pociągi nr 751 i 752. Tym samym jedynym połączeniem kolejowym łączącym Polskę z Ukrainą pozostanie nocny pociąg ekspresowy na trasie Warszawa-Kijów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Serbeńskiej połączenie zostało zlikwidowane z inicjatywy Kolei Ukraińskich, które dokonały szerszych cięć w kursach swoich pociągów. Już wcześniej strona ukraińska odgraniczyła połączenie – pociągi przestały kursować w poniedziałki. Już od 11 czerwca połączenie po stronie polskiej było realizowane przez autobusy jeżdżące od granicy do Chełma. W poprzednich latach w okresie wakacyjnym skracano je, wysyłając pociągi tylko między Chełmem a Kowlem. W tym roku zostaje ono całkowicie zlikwidowane. Portal podkreśla, że połączenie Zdołbunów-Kowel-Chełm było jedynym, które przekraczało granicę Polski jadąc szerokim torem.

Czytaj także: Tanie loty na Białoruś? Trwają rozmowy

rynek-kolejowy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz