Władze obwodu grodzieńskiego rozmawiają z przewoźnikami oferującymi tanie loty nad stworzeniem takich połączeń z państwami Unii Europejskiej.

Stworzenie tanich połączeń lotniczych między Białorusią a państwami Unii Europejskiej zapowiadał w zeszłym roku białoruski wiceminister transportu transportu i komunikacji Aleksiej Liachowicz. Portal Tut.by sprawdził jakie działania zostały podjęte w kwestii realizacji tych zapowiedzi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal pisze o porcie lotniczym kresowego Grodna. Status lotniska międzynarodowego otrzymał on 1o lat temu. Obecnie obsługuje 14 połączeń międzynarodowych. Pas startowy o długości 2,5 km pozwala przyjmować w Grodnie samoloty takie jak Ił-76, Tu-214, Boeing 737, Boeing 757 i Airbus A320. Jednak już wkrótce ma zacząć się modernizacja grodzieńskiego lotniska zakładająca wydłużenie pasa startowego do 3 km, tak aby mógł on przyjmować jeszcze cięższe maszyny.

„Obecnie prowadzone są negocjacje z tanimi przewoźnikami” – ujawnia Anatolij Kupraszewicz z państwowego przedsiębiorstwa Biełaeronawigacja. Jak twierdzi, rozmowy prowadzą zarówno władze obwodu grodzieńskiego jak i samo przedsiębiorstwo. Partnerami są Ryanair i Wizz Air. Reprezentanci władz regionalnych spotykali się już z ambasadorami państw w których bazują ci przewoźnicy – Irlandii i Węgier.

„Grodzieński port lotniczy jest gotowy na przyjęcie tanich linii lotniczych. Mamy bardzo wygodne położenie. Na dziś możliwości lotniska pozwalają na współpracę z każdym przewoźnikiem” – powiedział Kupraszewicz zastrzegając jednak, że dojście do porozumienia to raczej kwestia kilku lat.

Czytaj także: Polacy w Grodnie i w Lidzie wywiesili biało-czerwone flagi [+FOTO]

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz