premier mołdawii rosyjskiego wojska 10 mołdawskich wsi chce „zjednoczenia z Rumunią”

Wielka Brytania rozpoczęła rozmowy z międzynarodowymi sojusznikami w sprawie wysłania broni zgodnej ze standardami NATO do Mołdawii w celu obrony przed Rosją. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

New York Times opublikował w piątek nowe dowody na popełnieni zbrodni wojennych przez rosyjskie wojska na ludności cywilnej okupowanej Buczy.
(więcej…)

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w niedzielę przemówienie w Radzie Najwyższej Ukrainy. Zaproponował podpisanie nowego dobrosąsiedzkiego porozumienia. (więcej…)

Ksiądz profesor Dariusz Oko ma wpłacić 3000 euro na konto organizacji pomocowej - orzekł sąd rejonowy w niemieckiej Kolonii. Duchownemu zarzucano "podżeganie do nienawiści".

W piątek przed sądem rejonowym w Kolonii zakończył się proces księdza Dariusza Oko. Postępowanie wobec duchownego zostało zawieszone pod warunkiem zapłacenia grzywny.

Katolickiemu filozofowi i profesorowi Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zarzucono "podżeganie do nienawiści". Oskarżony w tej samej sprawie został ksiądz Johannes Stoehr, redaktor niemieckiego czasopisma "Theologisches" ("Kwestie Teologiczne"), w którym ks. Oko opublikował na początku 2021 roku artykuł pt. "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele".

Decyzja Izraela o eksmisji ok. 1200 Palestyńczyków z ich domów w Masafer Yatta na okupowanym Zachodnim Brzegu może być równoznaczna z zbrodnią wojenną, twierdzą eksperci ONZ ds. praw człowieka.

Według ekspertów ONZ decyzja o przymusowym przesiedleniu Palestyńczyków może stanowić naruszenie międzynarodowych praw humanitarnych i praw człowieka, dlatego należy przeprowadzić niezależne i bezstronne śledztwo w tej sprawie.

„Popierając politykę wypędzenia Palestyńczyków z Masafer Yatta, izraelski system sądowniczy dał rządowi izraelskiemu carte blanche dla utrwalenia praktyki systematycznego ucisku wobec Palestyńczyków” – przekazało w poniedziałek we wspólnym oświadczeniu trzech ekspertów ONZ.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%