W Indiach narasta przemoc wobec chrześcijan

Według indyjskiej organizacji protestanckiej w zeszłym roku doszło w Indiach do największej liczby aktów przemocy wobec chrześcijan od 10 lat.

Raport ewangelickiej organizacji cytowała we wtorek telewizja TVP Info za agencją informacyjną Asia News. Protestanci odnotowali w swoim raporcie 351 przypadków stosowania przemocy wobec chrześcijan. Jak twierdzą to tylko przykłady bowiem nie wszystkie takie przypadki są oficjalne rejestrowane, między innymi na skutek niechęci indyjskich policjantów do zajmowania się tego typu sprawami.

„To bolesne, że nawet prywatne miejsca kultu są atakowane” – powiedział pastor Vijayesh Lal, sekretarz generalny organizacji, która przygotowała raport. Jak twierdz Lal – „Fundamentaliści hinduistyczni naruszają świętość i prywatność pojedynczych osób oraz całych rodzin i depczą ich prawa gwarantowane przez konstytucję”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także władze Indii potwierdziły, że liczba przypadków przemocy na tle religijnym wzrosła w tym kraju o 28% w ciągu trzech lat. Jak podsumowuje Lal w Indiach „rośnie liczba ataków na kościoły podczas niedzielnych nabożeństw i ważnych świąt religijnych, jak Niedziela Palmowa, Wielki Piątek, Wielkanoc, Boże Narodzenie. Agenci specjalni przerywają spotkania modlitewne”.

Czytaj także: Hinduscy demonstranci deptali wizerunek papieża [+VIDEO]

tvp.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz