Uderzenia Sił Zbrojnych Ukrainy na Rosję w ramach konfliktu są dopuszczalne, stwierdził kanclerz Austrii Karl Nehammer w rozmowie z “Neue Zürcher Zeitung”.

Jego wypowiedzi przytacza rosyjska, państwowa agencja RIA Nowosti. „Według prawa międzynarodowego takie ataki na Rosję są dopuszczalne” – agencja zacytowała Nehammera. Jednocześnie kanclerz podkreślił, że ​​Austria „jest krajem neutralnym” i „nie udziela Ukrainie pomocy wojskowej”.

RIA Nowosti przypomniały w tym kontekście wypowiedź rzecznika prasowego prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, państwa NATO celowo wchodzą w nową rundę napięcia, prowokując Ukrainę do kontynuowania bezsensownej wojny.Będzie to nieuchronnie miało swoje konsekwencje i ostatecznie wyrządzi wielką szkodę interesom tych krajów, które weszły na drogę eskalacji konfliktu” – twierdził rzecznik Kremla.

Udzielając po lutym 2022 r. pomocy wojskowej Ukrainie mocarstwa zachodnie, przede wszystkim USA, zastrzegły, że siły ukraińskie nie powinny stosować jej do wykonywania uderzeń na uznane międzynarodowo terytorium Rosji, choć Polska nie czyniła takich zastrzeżeń.

Jednak już w roku bieżącym stanowisko państw zachodnich zaczęło się zmieniać. Akcaptację dla uderzeń na terytorium Rosji wyraziła Kanada.

Prezydent USA Joe Biden, po udzieleniu niedawno Ukrainie pozwolenia na ograniczone użycie amerykańskiej broni do ataków na terytorium Rosji, wyraził sprzeciw wobec potencjalnych ataków przy jej pomocy na metropolie w głębi Rosji.

Czytaj także: Putin: Z technicznego punktu widzenia Rosja jest gotowa na wojnę nuklearną

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply